Trwa ładowanie...

Chcesz kręcić w Warszawie filmy za pomocą drona? Zapłacisz nawet 12 tysięcy!

Nowe przepisy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie statków powietrznych

Chcesz kręcić w Warszawie filmy za pomocą drona? Zapłacisz nawet 12 tysięcy!
d2zymv0
d2zymv0

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, w porozumieniu z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, opracowuje nowe przepisy dotyczące użycia dronów. Urzędnicy przygotowują miłośnikom bezzałogowych statków powietrznych kilka niespodzianek.

- Obowiązkowe będzie odbycie kursu obsługi, podobnie jak ma to miejsce w przypadku kursu na prawo jazdy. Koszt szkolenia w zależności od zastosowania drona to 2–12 tys. zł oraz egzamin – 200 zł. Użytkownicy dronów zostaną także podzieleni na dwie kategorie: amatorzy i profesjonaliści - czytamy w tygodniku Polityka.

Jak odróżnić dronowego zawodowca od amatora? W świetle nowych przepisów profesjonalista to osoba, która steruje dronem, będąc od niego w odległości przekraczającej 150 metrów ww pionie i 500 m w poziomie. Amatorami zaś są osoby wypuszczające drony dla zabawy i nie czerpiące korzyści materialnych z nagrywanych dronem filmów. Nowe przepisy uderzą więc mocno w youtuberów, zarabiających na emisji reklam w swoich kanałach. A takich w Warszawie nie brakuje.

Tygodnik zwraca również uwagę, że nowe prawo (zacznie obowiązywać już od połowy tego roku) nakłada na sprzedawców dronów obowiązek informowania klientów o zmianie przepisów.

d2zymv0

Poniżej jeden z filmów nakręcony za pomocą drona - "Przygotowania do otwarcia ulic nad II linią metra w Warszawie"

d2zymv0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zymv0
Więcej tematów