Trwa ładowanie...

Bulwarami przespacerujemy się już w lipcu. Końcówka prac

Pierwszy zostanie oddany odcinek przy Podzamczu. Co z innymi?

Bulwarami przespacerujemy się już w lipcu. Końcówka prac
d1vzmrt
d1vzmrt

Na bulwarach wiślanych trwają prace wykończeniowe. Mają zakończyć się jeszcze w czerwcu. Po nich nastąpią odbiory techniczne i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, po bulwarach będziemy mogli spacerować jeszcze w lipcu.

Warszawski ratusz ogłosił kolejny termin zakończenia prac dla odcinka między ulicą Boleść, a mostem Śląsko-Dąbrowskim. ten odcinek wielokrotnie łapał opóźnienie. Początkowo prace miały zakończyć się w lipcu 2014 roku. Termin przesunięto na wrzesień z powodu zbyt wysokiego poziomu wody w rzece, który utrudniał prowadzenie robót. Przez długi czas poziom wody utrzymywał się powyżej 180 cm, dlatego wykonawcy nie udało się dotrzymać nowego, wrześniowego terminu. Kolejny wyznaczono na I kwartał 2015 roku.

W styczniu tego roku wykonawca zapewnił, że odcinek na Podzamczu zostanie oddany do końca miesiąca. Sytuacja zmieniła się w lutym, gdy Hydrobudowa Gdańsk (firma zajmująca się przebudową bulwarów) ogłosiła upadłość. Plac budowy został przejęty przez Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Najnowszy termin zakończenia robót to 20 czerwca 2015 roku. Nie znaczy to oczywiście, że odcinek na Podzamczu zostanie udostępniony warszawiakom. Do tego potrzebne jest jeszcze pozwolenie na użytkowanie. Wydanie tej decyzji może opóźnić termin przekazania bulwarów o 2, 3 tygodnie.

d1vzmrt

Opóźni się również budowa odcinka od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Mostu Świętokrzyskiego. Zakończenie prac w połowie bieżącego roku, co jest zapisane w umowie, wydaje się nierealne. Nowy termin dla tego odcinka to druga połowa 2016 roku. Ratusz planuje jeszcze budowę dwóch odcinków: od mostu Świętokrzyskiego do Tamki oraz od Tamki do Portu Czerniakowskiego.

Odcinek między Mostem Poniatowskiego a Mostem Śląsko-Dąbrowskim nosi imię Bohdana Grzymały-Siedleckiego, a między Śląsko-Dąbrowskim i Gdańskim - Jana Karskiego.

d1vzmrt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzmrt
Więcej tematów