Trwa ładowanie...

Budynek "F" Szkoły Głównej Handlowej do rozbiórki

Uczelnia przygotowuje się także do kolejnych remontów oraz dużego międzynarodowego konkursu na zagospodarowanie całego kampusu SGH.

Budynek "F" Szkoły Głównej Handlowej do rozbiórki
d2wub7h
d2wub7h

Uczelnia zdecydowała, że gmach stojący przy Al. Niepodległości jest w tak złym stanie, że nie opłaca się go remontować - informuje radio RDC. Budynek jest już otoczony taśmami i gotowy do rozbiórki. Uczelnia przygotowuje się także do kolejnych remontów oraz dużego międzynarodowego konkursu na zagospodarowanie całego kampusu SGH.

- Budynek będzie rozebrany ręcznie, na kawałki. Elementy zostaną wywiezione na zewnątrz - mówi w RDC Piotr Karwowski, rzecznik Szkoły Głównej Handlowej. Jak informuje - główne prace rozpoczną się na początku przyszłego tygodnia. Rozbiórka potrwa około pół roku i będzie kosztowała około 4 mln zł.

Studenci i pracownicy uczelni twierdzą, ze nie będą płakać za dawnym budynkiem. - Latem było niesamowicie gorąco, w sumie służył nam tylko jako "schowek". Tak naprawdę zajmuje tylko miejsce. SGH powinna pomyśleć, co na tym miejscu zrobić ciekawszego - przekonują studenci.

Kolejne remonty na SGH

Piotr Karwowski tłumaczy, że na razie uczelnia skupi się na innych przestrzeniach - W tej chwili będziemy remontowali istniejące historyczne budynki "G" i "A". Otrzymaliśmy na to środki z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uczelnia planuje także przeprowadzenie dużego, prawdopodobnie międzynarodowego konkursu na zagospodarowanie całego kampusu SGH. Taki konkurs był już organizowany dwa lata temu wśród młodych architektów, ale władze uczelni tłumaczą, że wtedy chodziło tylko o rozpoczęcie dyskusji nad przestrzenią uczelni - informuje RDC.

d2wub7h
d2wub7h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wub7h
Więcej tematów