Trwa ładowanie...

Bratki, stokrotki, krokusy. Tysiące kwiatów na ulicach Warszawy

Dzisiaj ukwiecane jest rondo rondo de Gaulle’a, natomiast w kolejnych dniach m.in. Krakowskie Przedmieście, pl. Bankowy i pl. Zbawiciela

Bratki, stokrotki, krokusy. Tysiące kwiatów na ulicach Warszawy
d1dzryu
d1dzryu

Na stołecznych kwietnikach i rabatach trwa sadzenie wiosennych kwiatów: stokrotek i bratków. Dzisiaj ukwiecane jest rondo rondo de Gaulle’a, natomiast w kolejnych dniach m.in. Krakowskie Przedmieście, pl. Bankowy i pl. Zbawiciela.Bratki i stokrotki to kolejne po tulipanach, narcyzach i krokusach wiosenne kwiaty w stolicy.

Sadzenie tych pierwszych trwa na Trakcie Królewskim na odcinku od pl. Zamkowego do pl. Trzech Krzyży, pl. Bankowym i pl. Zbawiciela. Kolorowe kompozycje z bratków można podziwiać także w Ogrodzie Saskim, parku Praskim, Skaryszewskim, Ujazdowskim oraz Fosa i Stoki Cytadeli. W sumie na terenach podlegających Zarządowi Oczyszczania Miasta posadzonych zostanie 113 tys. kwiatów, w tym 8,6 tys. różowych, czerwonych i białych stokrotek.

Choć stokrotki są delikatne w budowie, to jednak bardzo dobrze radzą sobie w miejskiej przestrzeni. Nie są podatne na choroby i szkodniki. Niestraszne im też mało nasłonecznione miejsca. Odpowiedni dobór sąsiedztwa dla tych kwiatów jest kluczem do ciekawych i przyciągających uwagę kompozycji roślinnych - mówią urzędnicy z Zarządu Oczyszczania Miasta.

Od marca mieszkańcy stolicy mogą podziwiać łany krokusów. To kwiaty, które wzeszły najwcześniej z miliona cebul posadzonych jesienią na terenach administrowanych przez ZOM. W następnej kolejności kwitną narcyzy i różnokolorowe tulipany. Można ich już wypatrywać przy m.in. ul. Kasprzaka, Modlińskiej, Krasińskiego, Połczyńskiej, Wiertniczej, al. Wilanowskiej, al. KEN, na pl. Inwalidów czy pl. Narutowicza.

d1dzryu

Kolejna zmiana kwietnych dekoracji czeka stolicę latem, kiedy to dominować będą pelargonie, begonie i aksamitki. Natomiast jesienią tradycyjnie Warszawa będzie ukwiecona chryzantemami. W sumie w tym roku na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta posadzonych zostanie niemal 500 tys. kwiatów.

d1dzryu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dzryu
Więcej tematów