Trwa ładowanie...

Bez naszej pomocy koty mogą nie przetrwać zimy [NASZ APEL]

Apelujemy w sprawie wolno żyjących kotów

Bez naszej pomocy koty mogą nie przetrwać zimy [NASZ APEL]
d4hp48g
d4hp48g

Od kilku dni odnotowujemy niskie temperatury. Według serwisu Pogoda.wp.pl, przez najbliższy tydzień, a nawet dłużej w praktycznie całym kraju panował będzie całodobowy mróz.

Mrozy to bardzo trudny czas dla kotów wolno żyjących. Dlatego apelujemy do Was - mieszkańców Warszawy, by włączyli się w pomoc tym zwierzętom, które są stałym elementem miejskiego ekosystemu. Prosimy zarządców budynków, administratorów nieruchomości i wszystkich warszawiaków o umożliwienie kotom dostępu do pomieszczeń piwnicznych.

Koty te nie są zwierzętami bezdomnymi, dlatego też nie można ich wyłapywać ani gdziekolwiek wywozić, należy stwarzać im warunki bytowania w miejscach ich dotychczasowego schronienia. Koty wolno żyjące (dzikie, miejskie, piwniczne) są elementem ekosystemu miejskiego, a ich obecność zapobiega rozprzestrzenianiu się gryzoni (myszy i szczurów), które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi. Dlatego apelujemy także o całoroczne udostępnienia schronienia dla kotów wolno żyjących przede wszystkim w piwnicach budynków mieszkalnych. Można to zrobić przez stworzenie m.in. bezpiecznego schronienia w nieużywanym (wydzielonym) pomieszczeniu piwnicznym,z możliwością swobodnego wejścia i wyjścia. Pomieszczenie, w którym przebywają koty powinno być zamknięte dla osób postronnych, a stały dostęp należy zapewnić opiekunowi.

d4hp48g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hp48g
Więcej tematów