Trwa ładowanie...

Baza MPO w końcu znika z Pola Mokotowskiego

Teren zajmowany przez miejską spółkę opuściła dziś ostatnia śmieciarka. Teraz firma rozpocznie porządkowanie zwalnianej części parku

Baza MPO w końcu znika z Pola Mokotowskiego
d3apvm8
d3apvm8

Na terenie bazy nie będą już składowane odpady przywożone z miasta. Do połowy października znikną stamtąd również inne sprzęty i kontenery wykorzystywane przez spółkę.

- To miejsce relaksu dla wielu warszawiaków, jedno z najcichszych w stolicy. Dzięki decyzji o wyprowadzce MPO przywracamy mieszkańcom dużą część tego pięknego parku. Chcemy, by mogli z niej korzystać jak najszybciej - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

O teren opuszczany przez MPO powiększy się Pole Mokotowskie - uchwalony w 2009 r. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu zieleń urządzoną, czyli właśnie tereny parkowe.

Pole Mokotowskie to największy stołeczny park – jego powierzchnia to ponad 68,5 ha. W ciągu ostatnich 150 lat mieściły się tam m.in. tor wyścigów konnych i lotnisko. Tuż przed II wojną światową planowano na tym terenie budowę najbardziej reprezentacyjnego warszawskiego kompleksu mieszkaniowego - osiedla im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Od 1983 r. w parku ma swoją siedzibę Biblioteka Narodowa. Od 2010 r. po Polu można spacerować ścieżką im. Ryszarda Kapuścińskiego – ulubioną trasą spacerów wielkiego reportażysty.

d3apvm8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3apvm8
Więcej tematów