Trwa ładowanie...

Antynatowskie manifestacje na ulicach Warszawy

Policjanci będą zabezpieczać zarówno szczyt NATO, jak również zgromadzenia publiczne, które 8 i 9 lipca będą się odbywały w mieście.

Antynatowskie manifestacje na ulicach Warszawy
d32f3ge
d32f3ge

12 zgromadzeń publicznych zgłoszono w Warszawie na piątek i sobotę. W tych dniach w stolicy odbędzie się szczyt NATO. Antynatowską demonstrację organizuje w sobotę inicjatywa "Stop wojnie".

Policjanci będą zabezpieczać zarówno szczyt NATO, jak również zgromadzenia publiczne, które 8 i 9 lipca będą się odbywały w mieście - poinformował w czwartek rzecznik stołecznej policji asp. szt. Mariusz Mrozek.

- Jesteśmy po rozmowach z organizatorami zgromadzeń i po spotkaniach z urzędnikami ratusza. Wszystko zostało przygotowane i zorganizowane w taki sposób, aby nie zakłócało przebiegu szczytu NATO i aby nie generowało niepotrzebnych sytuacji konfliktowych - powiedział rzecznik KSP.

d32f3ge

"Pieniądze dla głodnych, nie na czołgi"

Demonstrację, pod hasłem "Pieniądze dla głodnych, nie na czołgi", zapowiedziała na sobotę Inicjatywa "Stop wojnie". Przekonuje ona, że Polska powinna wydawać mniej pieniędzy na obronność, a więcej inwestować w politykę społeczną. Protest rozpocznie się o godz. 12 przy skwerze Wolnego Słowa, a zakończy się przy Płycie Desantu nad Wisłą.

Kolejna demonstracja "przeciwko imperialistycznej polityce NATO" odbędzie się w sobotę między godz. 15 a 18 na pl. Konstytucji. Inny protest tego dnia, "przeciwko planom rozmieszczenia obcej armii w Polsce", zaplanowany jest między godz. 16.30 a 18. na pl. Zamkowym.

Pozostałe demonstracje nie mają związku ze szczytem NATO. W piątek ma się odbyć m.in. pikieta Ministerstwa Sprawiedliwości. Kolejny protest tego dnia zaplanowano przed ambasadą Norwegii; demonstracja przejdzie na pl. Piłsudskiego przed Grób Nieznanego Żołnierza.

Demonstracje przy pomniku Żołnierzy Radzieckich

W piątek i w sobotę mają się odbyć demonstracje w Parku Skaryszewskim przy pomniku Żołnierzy Radzieckich. Inne zgromadzenia publiczne zostały zgłoszone na sobotę m.in. przed Pałacem Prezydenckim oraz Kancelarią Premiera.

d32f3ge

Skwer im. Martina Luthera Kinga

Również w sobotę, w południe, Komitet Obrony Demokracji zaprasza na uroczystość nadania imienia Martina Luthera Kinga skwerowi na skrzyżowaniu ulic Twardej i Prostej. Uroczystość połączona będzie ze stacjonarną manifestacją KOD pod hasłem "I have a dream".

Decyzję ws. nadania skwerowi imienia Martina Luthera Kinga ma podjąć w czwartek Rada Warszawy.

Podczas dwudniowego szczytu NATO nad bezpieczeństwem w Warszawie czuwać będzie około 6 tys. policjantów. Mieszkańcy musza liczyć się z kolejnymi utrudnieniami .

Źródło: (PAP)

d32f3ge
d32f3ge
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32f3ge
Więcej tematów