Trwa ładowanie...

900 000 za naprawę sygnalizacji!

Co drugi dzień w wypadku samochodowym miasto traci maszt sygnalizacji świetlnej

900 000 za naprawę sygnalizacji!
d417770
d417770

Wypadki samochodowe nie ograniczają się tylko do zniszczonych samochodów. Cierpi na tym również infrastruktura drogowa. Statystycznie, co drugi dzień w wyniku zderzenia miasto traci maszt sygnalizacji świetlnej, a przynajmniej dwa razy w miesiącu tzw. szafę sterującą.

Zniszczony element sygnalizacji musi zostać naprawiony w ciągu 72 godzin - należy w tym czasie przywrócić utracony chwilowo poziom bezpieczeństwa. Najłatwiej jest wymienić maszt lub latarnię. O wiele gorzej jest z wymianą szafy sterującej, bowiem ta często jest indywidualnie dobierana na potrzeby konkretnego skrzyżowania. Jest to więc najdroższe urządzenie do wymiany.

Płacić za uszkodzenia musimy my lub nasi ubezpieczyciele - a koszt nie jest mały. Uszkodzenie głośnika sygnału dźwiękowego dla niewidomych to koszt "zaledwie" 180 zł. Za to wymiana szafy sterującej to już suma o wiele poważniejsza - 53.000 zł.

W ubiegłym roku naprawa sygnalizacji świetlnej w wyniku wypadków kosztowała nas blisko 900 000 złotych. Warto to wiedzieć, zanim kolejny raz wjedzie się w maszt z sygnalizatorem.

d417770
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d417770
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj