Trwa ładowanie...

7. urodziny Biełsatu i koncert białoruskich zespołów niezależnych

Wstęp wolny!

7. urodziny Biełsatu i koncert białoruskich zespołów niezależnych
d3hguux
d3hguux

Biełsat rozpoczął swoje nadawanie 10 grudnia 2007 r. w Światowy Dzień Praw Człowieka. Mimo szykan białoruskich władz i problemów finansowych niezależna stacja nieprzerwanie od 7 lat nadaje satelitarny program telewizyjny po białorusku. Biełsat to nie tylko telewizja, ale również instytucja łącząca szerokie grono ludzi: Białorusinów i Polaków i innych, którym nieobojętna jest sytuacja na Białorusi.

W najbliższy piątek, 12 grudnia, Biełsat będzie świętował swoje siódme urodziny. Z tej okazji zaprasza warszawiaków do klubu Nowa Jerozolima na darmowy koncert białoruskich zespołów niezależnych. Start o godzinie 20:00.

Zagrają:

Akute - prawdziwa gwiazda indie-rocka na Białorusi. Trio śpiewa piosenki w języku białoruskim. Zespół jest laureatem wielu nagród m.in. w 2010 r. otrzymał główną nagrodę na festiwalu Basowiszcza. W 2012 r. wpływowy portal muzyczny na Białorusi "Tuzin hitou" przyznał mu nagrodę "Zespołu Roku". Akute w konkursie Rock Profi 2013 r. otrzymał tytuł "Artysty Roku". Grupa m.in. rozgrzewała publiczność przed koncertem zespołu Placebo w Mińsku w 2012 r.

Bosae Sonca - zespół grający lekki, przestrzenny rock po białorusku z akompaniamentem gitary i skrzypiec. W 2014 r. otrzymał nagrodę Grand-Prix na festiwalu Bardowska Jesień w Bielsku-Białej. Zespół nagrał jedną ze swoich piosenek do słów wiersza Rafała Wojaczka pt. "Krzyż".

d3hguux

Wstęp bezpłatny - warunkiem uczestnictwa jest udostępnienie informacji o wydarzeniu na swoim profilu i polubienie profilu FB "Biełsat po polsku" lub "Belsat_TV". Ilość miejsc ograniczona.

d3hguux
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hguux
Więcej tematów