Trwa ładowanie...

50 najdroższych ulic Warszawy

Wśród najbardziej kosztownych lokalizacji mieszkań w Warszawie są ulice, gdzie m2 kosztuje ponad 18 tys. złotych

50 najdroższych ulic Warszawy
d4btwxh
d4btwxh

Jeśli popatrzymy na oferty według rankingu oczekiwań sprzedających to liderem pod tym względem jest ulica Świętojańska. Ogłoszeniodawcy za m2 oczekują około 18,2 tys. zł. Według portalu Morizon.pl w pierwszej trójce najdroższych lokalizacji znalazły się też: Bitwy Pod Rokitną oraz Kruczkowskiego. Dużym zaskoczeniem jest obecność poza czołową trzydziestką Świętokrzyskiej oraz Krakowskiego Przedmieścia. Poza podium uplasował się także Nowy Świat z przeciętną stawką 16,7 tys. zł za m2 oraz sporymi rozbieżnościami cenowymi. Mieszkanie w nowym budownictwie może kosztować tu nawet ponad 3 mln zł. Natomiast aby zakupić lokum w kamienicy z 1920 roku, trzeba posiadać minimum 495 tys. zł. W pierwszej dziesiątce znalazły się także takie ulice jak: Biały Kamień (średnio 16,3 tys. zł za m2), Leszczyńska (16,2 tys. zł) oraz Okólnik (16,1 tys. zł). Można powiedzieć, że lokalizacje w Śródmieściu zdecydowanie zdominowały nie tylko pierwszą, ale i drugą dziesiątkę rankingu.
Podobne zaskoczenie sprawiły Aleje Ujazdowskie, które ze średnią ceną 14,2 tys. zł za m2 otwierają pierwszą dwudziestkę najdroższych ulic Warszawy. Zaledwie o pozycję wyżej znajdziemy Rynek Starego Miasta, gdzie mieszkanie osiąga przeciętnie cenę ofertową około 865 tys. zł.

Prestiżowa okolica nie zawsze ma znaczenie jeśli weźmiemy pod uwagę konkretny lokal. Na warszawskim Powiślu jest wiele nowych, luksusowych apartamentowców, a obok nich są stare niezadbane kamienice. Sprzedający mieszkanie w tym drugim typie budynku, może oczekiwać wyższej ceny za swoje lokum ze względu na prestiżowe sąsiedztwo. Dla kupującego ta logika nie jest już tak oczywista. Ponadto warto pamiętać, że lokale klasy premium sprzedawane są bardziej dyskretnie. Dlatego często nie znajdziemy ich na portalach ofertowych. Równocześnie są takie miejsca jak ulica Parkowa, na której rok w rok odnotowujemy rekordową transakcję. Podaż jest tam jednak bardzo ograniczona, do poziomu 2-4 dużych transakcji rocznie, dlatego nie uwzględniliśmy jej w zestawieniu – informuje Mariusz Kurzac, dyrektor generalny Cenatorium.

Z kolei, pod względem cen transakcyjnych na prowadzeniu jest ulica Kopernika. W ostatnich miesiącach, w mieszczącej się tam rezydencji Foksal, klienci za m2 mieszkania płacili ponad 26 tys.zł. Wysokie miejsce w zestawieniu zajęły też inne śródmiejskie ulice, na których nie brakuje nowych inwestycji mieszkaniowych. Znaczące są też ceny apartamentów w urokliwych miejscach Mokotowa (ul. Sułkowicka, Biały Kamień oraz Chodkiewicza) oraz na Żoliborzu (ul. Bitwy pod Rokitną). Za mieszkanie przy Rynku Starego Miasta trzeba zapłacić średnio 15,9 tys. zł za m2, czyli o 30% więcej niż na znajdującej się niedaleko ul. Krzywe Koło.

d4btwxh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4btwxh
Więcej tematów