Trwa ładowanie...

32. konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Historia konkursu sięga dwudziestolecia międzywojennego

32. konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”
d3eb1n6
d3eb1n6

32. konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” startuje 11 kwietnia 2015 r.Jest on adresowany do mieszkańców Warszawy, firm oraz do instytucji publicznych działających na terenie stolicy. Z nadesłanych zgłoszeń jury wyłoni zwycięskie realizacje dotyczące zieleni w przestrzeni miejskiej.

Historia konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” sięga dwudziestolecia międzywojennego. Jego inicjatorem w roku 1935 był ówczesny prezydent Warszawy - Stefan Starzyński. Idea powróciła w latach 70., kiedy to społecznicy Oddziału Powiśla TPW zorganizowali konkurs lokalny. Od 1984 roku „Warszawa w kwiatach i zieleni" jest konkursem obejmującym całą Warszawę i organizowanym wspólnie przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy i Miasto Stołeczne Warszawa.

Co roku konkursowi towarzyszą spotkania i warsztaty adresowane do wszystkich mieszkańców Warszawy, poświęcone zieleni w przestrzeni miejskiej. Spotkania z cyklu „Centrum porad” odbywają się w najbardziej zielonych miejscach stolicy. Pierwsze spotkanie pod tytułem „Wysadź miasto” odbędzie się 11 kwietnia 2015 r. w Otwartym Jazdowie (Osiedle Jazdów, ul. Jazdów 3/12). W programie między innymi: oficjalne otwarcie konkursu, warsztaty oraz dancing międzypokoleniowy. Nad tegorocznym programem „Centrów porad” czuwają Kwiatuchi – duet artystyczny, specjalizujący się w działaniach w przestrzeni publicznej.

Zgłoszenia do 32. konkursu można nadsyłać od 11 kwietnia do 30 czerwca 2015 r. drogą mailową oraz tradycyjną. Gala wręczenia nagród 32. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” odbędzie się 30 sierpnia 2015 r.

d3eb1n6
d3eb1n6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eb1n6
Więcej tematów