Trwa ładowanie...

2325 pomysłów na wydanie 51 milionów

Wczoraj skończyło się składanie projektów do budżetu partycypacyjnego. Można je przeglądać w internecie

2325 pomysłów na wydanie 51 milionów
d7qo2z1
d7qo2z1

Mieszkańcy Warszawy złożyli 2325 projekty do budżetu partycypacyjnego na 2016 r. Na projekty zaproponowane przez mieszkańców stolicy w drugiej edycji budżetu jest ponad 51 milionów złotych.

We wtorek 17 lutego, o północy skończyło się składanie projektów do warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Większość projektów spłynęła w dwa ostatnie dni. Jeszcze w niedzielę po południu zgłoszonych było tylko 290 projektów, natomiast ostateczna ich liczba, zarówno tych papierowych, jak i elektronicznych, wyniosła 2325. Jest to o 88 projektów więcej niż w zeszłym roku. Liczba ta może się jeszcze nieznacznie zmienić, ze względu na to, że projekty papierowe spływały do wczoraj i cały czas są liczone.

W najbliższych dniach wszystkie projekty zostaną wprowadzone do elektronicznego systemu, a dzielnicowi koordynatorzy ds. budżetu partycypacyjnego będą kontaktować się z autorami projektów, którzy popełnili w nich błędy. Na ich usunięcie projektodawcy będą mieli trzy dni.

Projekty można przeglądać w elektronicznym systemie na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl , można również wysłać pytanie do autora albo propozycję zmian w projekcie. Od 27 lutego do 22 marca 2015 r. odbędą się publiczne dyskusje nad zgłoszonymi pomysłami, po których autorzy będą mogli, dzięki uwagom mieszkańców, udoskonalić swój projekt.

Finałem będzie głosowanie w drugiej połowie czerwca, w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Warszawy, drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie w jednej wybranej przez siebie dzielnicy.

d7qo2z1
d7qo2z1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7qo2z1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj