Trwa ładowanie...

19 kwietnia żółto na ulicach Warszawy!

Wolontariusze będą wręczać przechodniom żonkile. Z okazji 70-tej rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Możesz zostać jednym z nich!

19 kwietnia żółto na ulicach Warszawy!
d3l5h3q
d3l5h3q

Muzeum Historii Żydów Polskich we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowuje akcję społeczno-edukacyjną, poświęconą bohaterom powstania. Będą wręczać przechodniom żonkile. Dlaczego? Jeden z ocalałych przywódców powstania, Marek Edelman co roku składał pod pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów, który dostawał od anonimowej osoby. Zawsze 19 kwietnia, w dniu wybuchu powstania.

Organizatorzy obchodów poszukują 300 wolontariuszy, którzy będą pomagać przy organizacji koncertów, debat i pokazów filmowych między 19 kwietnia a 16 maja. Możesz być jednym z nich.

Do tej pory do udziału w wolontariacie zgłosiło się około 200 osób. Są to osoby w różnym wieku, bardzo entuzjastycznie nastawione i kierujące się różnymi motywacjami. Bardzo miłą niespodzianką było otrzymanie przez nas licznych zgłoszeń od seniorów. Głównym powodem, dla którego ludzie chcą zaangażować się w akcję „Żonkile” oraz obchody rocznicy jest zainteresowanie przedwojenną oraz wojenną historią Warszawy, a także przekonanie, że historia getta i społeczności żydowskiej jest ważną, integralną częścią historii Warszawy i Polski - dowiadujemy się w Muzeum.

- Poprzez udział w obchodach chcą również złożyć hołd Powstańcom oraz ponad trzystu tysiącom Żydów, którzy zostali wywiezieni do obozu zagłady w Treblince podczas likwidacji Getta Warszawskiego. Zgłaszający się pragną również zapoznać się z pracą w nowoczesnej instytucji kultury oraz jako jedni z pierwszych zobaczyć wnętrze nowego gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich. Wolontariat z pewnością będzie unikalną okazją, aby poszerzyć swoją wiedzę, poznać ciekawych ludzi oraz zaangażować się w akcję społeczną o szerokim zasięgu.

d3l5h3q

Wolontariusze wezmą udział w szkoleniach, które przygotują ich zarówno od strony merytorycznej, jak i praktycznej. Powstał również krótki, 30-sekundowy spot telewizyjny promujący wolontariat podczas obchodów rocznicy (do obejrzenia poniżej). Występują w nim Anna Gzyra oraz Michał Piróg.

Informacje jak zostać wolontariuszem znajdziemy na TEJ stronie.

d3l5h3q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l5h3q
Więcej tematów