Trwa ładowanie...

100 mln zł na ratowanie Centrum Zdrowia Dziecka. "Zagrożenie dla funkcjonowania"

Pomoc publiczna była konieczna dla dalszego prowadzenia działalności Instytutu.

100 mln zł na ratowanie Centrum Zdrowia Dziecka. "Zagrożenie dla funkcjonowania"
dijy0e4
dijy0e4

Dawid Jackiewicz, minister Skarbu Państwa podpisał umowę, na mocy której Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie otrzyma 100 mln zł wsparcia niebędącego pomocą publiczną z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców.

Środki pieniężne zostaną przeznaczone przede wszystkim na restrukturyzację zadłużenia , którego skala mogłaby zagrozić sprawnemu funkcjonowaniu Instytutu. Wsparcie będzie stanowiło również wkład w realizację projektów infrastrukturalnych w zakresie modernizacji pozwalających w przyszłości na obniżenie kosztów jego działalności. - Dzięki wsparciu Skarbu Państwa Instytut zrealizuje plan naprawczy, niezbędny do kontynuowania działalności medycznej. Zależało nam, by umowę sfinalizować jeszcze w tym roku, by mali pacjenci i ich rodzice mieli pewność, że ważne i symboliczne miejsce na medycznej mapie kraju będzie dalej istniało - powiedział minister Jackiewicz.

Pomoc dla IPCZD jest elementem działań Ministra Skarbu Państwa w zakresie pomocy dla instytutów medycznych. Instytut jest jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. IPCZD realizuje świadczenia zdrowotne dla dzieci i młodzieży z zakresu lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego oraz rehabilitacji. Działania naprawcze w Instytucie i ich efekty będą monitorowane przez Ministerstwo.

dijy0e4

Podstawą do przyznanego wsparcia jest rozporządzenie Ministra Skarbu Państwa z 11 sierpnia 2011 r. w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną, które umożliwia instytutom medycznym ubieganie się o środki z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców na realizację działań naprawczych, bez konieczności zapewnienia wkładu własnego, w finansowaniu planu naprawczego.

dijy0e4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijy0e4
Więcej tematów