Trwa ładowanie...
d3tpqh7

Warmia i Mazury: wojsko wkracza do walki ze śniegiem

W Olsztynie w piątek zebrał się sztab kryzysowy; w związku z katastrofalną sytuacją na drogach Warmii i Mazur zdecydowano się poprosić o pomoc wojsko.

Share
d3tpqh7

Od wielu godzin najtrudniejsza sytuacja jest na drodze krajowej nr 7 Warszawa-Gdańsk oraz na trasie Olsztyn-Ostróda-Mrągowo. Nieprzejezdna jest trasa Giżycko-Suwałki.

W miejscowościach Upalty oraz Małdytach utworzyły się kilkukilometrowe korki. Kierowcy, którzy stoją w kolejkach skarżą się na tych, którzy zjeżdżają na przeciwległy pas ruchu i za pługami oraz piaskarkami wyprzedzają kilkukilometrowy sznur samochodów.

Na drodze nr 16 w Rzecku leży TIR, który blokuje drogę. Nieprzejezdny jest teraz odcinek Biskupiec-Olsztyn.

Fatalna sytuacja jest na odcinkach Ostróda-Lubawa, Ostróda-Iława i Iława-Susz. Tam drogi są całkowicie nieprzejezdne. Samochody stoją w gigantycznych korkach. Jak informuje policja, są tam ponad metrowe zaspy, w których utknęły nawet pługi.

d3tpqh7

Niedaleko Ostródy utknęły 3 autobusy.

Całkowicie nieprzejezdna jest droga za Barczewem w okolicach Łęgajn.

Zablokowana jest droga między miejscowościami Leszcz i Rączki na trasie Nidzica-Dąbrówno, a także trasa między Ornetą i Pasłękiem, w pobliżu przejazdu kolejowego.

Całkowicie nieprzejezdna jest również trasa Morąg-Pasłęk w okolicach Kalnika oraz 5-kilometrowy odcinek od Pasłeka, przez Śliwice do granicy w Gronowie.

Utrudnienia są też na trasie nr 530 Ostróda-Łukta-Dobre Miasto. Fatalne warunki panują również na trasie Bartoszyce-Kętrzyn oraz na odcinku Kinkajmy-Łabędnik.

Trudna sytuacja jest też na drogach w okolicach Ełku. Nawierzchnie są bardzo śliskie, a padający śnieg tworzy zaspy. Kierowcy informują, że duże kłopoty z przejazdem są na trasie Stare Juchy-Ełk, w okolicach Giżycka i Piszu. (mk)

d3tpqh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tpqh7
Więcej tematów