Trwa ładowanie...

Walka o władzę i wpływy w PiS? Mocne słowa podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta

- W obozie Zjednoczonej Prawicy może toczyć się walka o władzę i wpływy - mówi w wywiadzie dla poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski.

Share
Walka o władzę i wpływy w PiS? Mocne słowa podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta
Źródło: WP.PL
d3v7lym

- Liczę na to, że politycy Solidarnej Polski jednak wsłuchają się w słowa lidera Zjednoczonej Prawicy Jarosława Kaczyńskiego. W jego przemyślane słowa o potrzebie współpracy i jedności. A jeśli te słowa nie trafiają do Zbigniewa Ziobry, to być może chodzi tu o coś innego - powiedział Kolarski.
W ten sposób podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta odniósł się do wypowiedzi ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry dla tygodnika "W Sieci" o tym, że prezydent Andrzej Duda stoi przed jednoznacznym wyborem w kwestii reformy sądownictwa. Dodał, że jest zażenowany tym, "że lider Solidarnej Polski w taki sposób odnosi się prezydenta, jego polityki i teraz konkretnych projektów".

Zdaniem Kolarskiego "podobna sytuacja miała miejsce, gdy Andrzej Duda zdecydował, że pozostanie w Prawie i Sprawiedliwości i nie zrobi wolty w stronę Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry". - Do tej pory prezydent był atakowany przez totalną opozycję i właśnie przez media niechętne dobrej zmianie. Teraz w tym chórze występuje również Zbigniew Ziobro - powiedział.

Kolarski podkreślił, że reforma "zostanie przedstawiona", a prezydent Andrzej Duda "nie zważa na tego typu zaczepki, spokojnie pracuje, by zreformować wymiar sprawiedliwości dla dobra naszego społeczeństwa".

d3v7lym

Podziel się opinią

Share
d3v7lym
d3v7lym
Więcej tematów