ycipk-2wikdq

Walka między PSL a PiS się zaostrza. Ludowcy z nowym spotem na koniec kampanii

PSL prezentuje nowy spot, w którym oskarża PiS o uderzanie w wieś i rolników. To kolejny element wojny między ludowcami i partią rządząca na kluczowym etapie przed wyborami. W czwartek odbędzie się konwencja PSL podsumowująca kampanię samorządową. Wystąpi m.in. kandydat na prezydenta Warszawy Jakub Stefaniak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PSL rywalizuje z PiS o wyborców na wsi
PSL rywalizuje z PiS o wyborców na wsi (PAP, Fot: Marcin Obara)
ycipk-2wikdq

"PiS to fałszywi obrońcy polskiej wsi. Obiecali i oszukali polskich rolników" - mówi lektor w nowym kampanijnym spocie ludowców.

ycipk-2wikdq

PSL oskarża PiS m.in. o to, że partia rządząca podniosła wiek emerytalny rolnikom i "wyprzedaje polską ziemię obcokrajowcom". Ludowcy uderzają w PiS także za niewywiązanie się z obietnicy wyższych dopłat dla rolników.

PSL PSL
Podziel się

Nowym, mocnym spotem wyborczym PSL odpowiada na ataki ze strony partii rządzącej, która rywalizuje z ludowcami o wyborców na wsi.

Wzajemne oskarżenia i ważny transfer

ycipk-2wikdq

PiS z kolei we wtorek zaprezentowało spot, w którym twierdzi, iż PSL "jest odpowiedzialne za wyprzedaż polskiego majątku, a w czasie swoich rządów sprywatyzowało największe spółki rolnicze". W klipie są przypominani - oczywiście w negatywnym kontekście - tacy politycy jak Jan Bury i czy Marek Sawicki.

PSL i PiS rywalizują o elektorat wiejski i konserwatywny, a kampanijna walka na ostatnim odcinku kampanii między ugrupowaniami wyraźnie się zaostrza.

ycipk-2wikdq

Jak informowlaiśmy w tym tygodniu, szeregi klubu parlamentarnego PSL zasilił senator Jan Filip Libicki, były polityk PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wikdq

ycipk-2wikdq
ycipk-2wikdq