WP

"Wałęsa szokuje strojem". "Wiadomości TVP" o koszulce prezydenta

W czwartkowym wydaniu "Wiadomości" na warsztat wzięto temat ubioru Lecha Wałęsy na pogrzebie George H.W. Busha. Sprawdzono, czym jest "OTUA", która pojawiła się koszulce byłego prezydenta Polski. Porównano również, jak Wałęsa był ubrany na uroczystościach pogrzebowych "Inki" i "Zagończyka", a jak na pogrzebie generała Jaruzelskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po lewej: Wałęsa na uroczystości pogrzebowej "Inki" i "Zagończyka", po prawej: na pogrzebie gen. Jaruzelskiego
Po lewej: Wałęsa na uroczystości pogrzebowej "Inki" i "Zagończyka", po prawej: na pogrzebie gen. Jaruzelskiego (TVP Info)
WP

Nie milknie burza wokół ubioru Lecha Wałęsy na pogrzebie 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wałęsa miał na sobie koszulkę z napisem "konstytucja". Jednak z racji tego, że polityk miał na sobie marynarkę widoczne były widoczne cztery litery: "OTUA".

"Wiadomości" w materiale "Wałęsa szokuje strojem" postanowiły sprawdzić, co skrywa się za tą zbitką liter. "Co poniektórzy roszyfrowali to jako ukrytą promocję Ośrodka Terapii Uzależnień z podczęstochowskich Parzymiechów" - wskazano w materiale.

- Lech Wałęsa zachowując się w ten sposób, pokazał, że jest na marginiesie polskiej polityki – tak zachowanie i ubiór byłego prezydenta skomentował redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz w rozmowie z "Wiadomościami".

WP

To jednak nie wszystko. Przypomniano, jak Lech Wałęsa był ubrany podczas uroczystości pogrzebowych bohaterów podziemia antykomunistycznego – Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka". Wówczas polityk miał na sobie letnią koszulę oraz spodnie.

"A tak Lech Wałęsa wyglądał podczas pogrzebu generała Jaruzelskiego" - wskazano w materiale "Wiadomości", publikując zdjęcie z 30 maja 2014 roku, gdzie prezydent był ubrany w elegancki garnitur.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Źródło: TVP

Polub WP Wiadomości
WP
WP