Trwa ładowanie...
Waldemar Pawlak w #dzieńdobryPolsko: Donald Tusk przyda się bardziej w Brukseli, niż w Polsce

Waldemar Pawlak w #dzieńdobryPolsko: Donald Tusk przyda się bardziej w Brukseli, niż w Polsce

Czy Donald Tusk przydałby się w Polsce? - Jest duże prawdopodobieństwo, że Donald Tusk pozostanie na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, więc będzie z tego miejsca oddziaływał na te procesy, które się dzieją w Europie. (...) On ma duże zadanie europejskie i myślę, że dobrze byłoby wykorzystać jego obecność w UE, żeby Polska nie została za drzwiami albo pod drzwiami tej nowej UE, która się będzie bez Wielkiej Brytanii wyłaniać - powiedział w programie #dzieńdobryPolsko były premier Waldemar Pawlak.

Share
d28zr6c

Pytany, czy Grzegorz Schetyna jest takim liderem PO, jakiego sobie wyobrażał, Pawlak stwierdził, że "Schetyna jest niewątpliwie mistrzem, jeżeli chodzi o organizację i umiejętność poprowadzenia działań organizacyjnych, natomiast nie jest gwiazdą medialną". - Nie ma talentów medialnych jak Donald Tusk, który potrafił czarować i umiejętnie przekazywać informacje. Oni stanowili bardzo zgrany duet - powiedział były premier.

Waldemar Pawlak był też pytany, czy Donald Tusk przydałby się w Polsce. - Jest duże prawdopodobieństwo, że (Tusk) pozostanie na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, a więc będzie z tego miejsca oddziaływał na te procesy, które się dzieją w Europie - odpowiedział polityk. Zdaniem byłego lidera PSL "dużo większy wpływ na to, co jest w polskiej polityce będą miały wydarzenia w Europie i Ameryce". - Pomysł na strategicznego partnera w UE czyli Wielką Brytanię jest o tyle nieaktualny, że właśnie wyszła z UE. Teraz mamy wybory w Niemczech, we Francji - wskazał polityk.

d28zr6c

Jak podkreślił, "Donald Tusk ma duże zadanie europejskie". - Myślę, że dobrze byłoby wykorzystać jego obecność w Unii, żeby Polska nie została za drzwiami albo pod drzwiami tej nowej UE, która się będzie bez Wielkiej Brytanii wyłaniać, bo Niemcy i Francja mają skłonność do zamknięcia się w swoim gronie i zostawienia wszystkich na aucie - powiedział były premier. - Te dyskusje o większych środkach europejskich, o inwestycjach, o planie rozwoju mogą się rozpłynąć we mgle, jeżeli nie będziemy potrafili być w tych procesach europejskich tam, gdzie są duże środki. Tam Tusk może zrobić więcej - ocenił Pawlak w #dzieńdobryPolsko.

d28zr6c

Podziel się opinią

Share
d28zr6c
d28zr6c
Więcej tematów