Trwa ładowanie...
dbfukt0
Waldemar Pawlak w #dzieńdobryPolsko: Donald Tusk przyda się bardziej w Brukseli, niż w Polsce

Waldemar Pawlak w #dzieńdobryPolsko: Donald Tusk przyda się bardziej w Brukseli, niż w Polsce

Czy Donald Tusk przydałby się w Polsce? - Jest duże prawdopodobieństwo, że Donald Tusk pozostanie na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, więc będzie z tego miejsca oddziaływał na te procesy, które się dzieją w Europie. (...) On ma duże zadanie europejskie i myślę, że dobrze byłoby wykorzystać jego obecność w UE, żeby Polska nie została za drzwiami albo pod drzwiami tej nowej UE, która się będzie bez Wielkiej Brytanii wyłaniać - powiedział w programie #dzieńdobryPolsko były premier Waldemar Pawlak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dbfukt0

Pytany, czy Grzegorz Schetyna jest takim liderem PO, jakiego sobie wyobrażał, Pawlak stwierdził, że "Schetyna jest niewątpliwie mistrzem, jeżeli chodzi o organizację i umiejętność poprowadzenia działań organizacyjnych, natomiast nie jest gwiazdą medialną". - Nie ma talentów medialnych jak Donald Tusk, który potrafił czarować i umiejętnie przekazywać informacje. Oni stanowili bardzo zgrany duet - powiedział były premier.

Waldemar Pawlak był też pytany, czy Donald Tusk przydałby się w Polsce. - Jest duże prawdopodobieństwo, że (Tusk) pozostanie na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, a więc będzie z tego miejsca oddziaływał na te procesy, które się dzieją w Europie - odpowiedział polityk. Zdaniem byłego lidera PSL "dużo większy wpływ na to, co jest w polskiej polityce będą miały wydarzenia w Europie i Ameryce". - Pomysł na strategicznego partnera w UE czyli Wielką Brytanię jest o tyle nieaktualny, że właśnie wyszła z UE. Teraz mamy wybory w Niemczech, we Francji - wskazał polityk.

dbfukt0

Jak podkreślił, "Donald Tusk ma duże zadanie europejskie". - Myślę, że dobrze byłoby wykorzystać jego obecność w Unii, żeby Polska nie została za drzwiami albo pod drzwiami tej nowej UE, która się będzie bez Wielkiej Brytanii wyłaniać, bo Niemcy i Francja mają skłonność do zamknięcia się w swoim gronie i zostawienia wszystkich na aucie - powiedział były premier. - Te dyskusje o większych środkach europejskich, o inwestycjach, o planie rozwoju mogą się rozpłynąć we mgle, jeżeli nie będziemy potrafili być w tych procesach europejskich tam, gdzie są duże środki. Tam Tusk może zrobić więcej - ocenił Pawlak w #dzieńdobryPolsko.

dbfukt0

Podziel się opinią

Share
dbfukt0
dbfukt0
Więcej tematów