PolskaWaldemar Pawlak kandydatem PSL na prezydenta

Waldemar Pawlak kandydatem PSL na prezydenta

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremier Waldemar Pawlak będzie kandydatem ludowców w czerwcowych wyborach prezydenckich - zdecydowały władze PSL: Naczelny Komitet Wykonawczy i Prezydium Rady Naczelnej.

Waldemar Pawlak kandydatem PSL na prezydenta
Źródło zdjęć: © PAP

21.04.2010 | aktual.: 22.05.2010 01:03

Wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak uzyskał na konwencji jednogłośne poparcie jako kandydat partii w czerwcowych wyborach prezydenckich - poinformowała dziennikarzy minister pracy i wiceprezes Stronnictwa Jolanta Fedak.

Jak dodała, nie było innych kandydatur. W opinii Fedak, w sytuacji gdy kampania wyborcza będzie krótka, prezes PSL jest najlepszym kandydatem, ponieważ jest najlepiej rozpoznawalny.

Zdaniem Fedak, kampania wyborcza w obecnej, trudnej sytuacji, powinna być merytoryczna i programowa. Tak też - zapewniła Fedak - będzie wyglądać kampania PSL. W środę odbędzie się też konwencja partii poświęcona wyborom prezydenckim.

"Kampania będzie trudna, ale dziś jeszcze nie czas mówić o szczegółach"

Sam Waldemar Pawlak przyznał, że kampania przed czerwcowymi wyborami będzie bardzo trudna. - Najważniejsze będzie, aby w sposób godny, odpowiedni, w tym czasie i nastroju, przeprowadzić kampanię polityczną - powiedział szef PSL.

Jak dodał, ludowcom zależy na tym, żeby "wykorzystać wszystkie doświadczenia i dorobek PSL, aby budować współpracę opartą o dialog i poszanowanie, respekt dla różnych środowisk, dla różnych poglądów". - Tak, aby urząd prezydenta był tym najwyższym urzędem jednoczącym wszystkich, którzy w Polsce aktywnie, twórczo i z pasją pracują - powiedział Pawlak.

W jego opinii, debatę o formule prezydentury należy odłożyć do czasu, gdy zakończą się pogrzeby ofiar smoleńskiej katastrofy. Dziś taka szczegółowa rozmowa o kwestiach politycznych byłaby nie na miejscu.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zarządził wybory na 20 czerwca. To oznacza, że do 26 kwietnia trzeba zarejestrować komitet wyborczy i w tym celu zgromadzić co najmniej tysiąc podpisów. Następnie do 6 maja komitety mają czas na zebranie 100 tysięcy podpisów i zgłoszenie kandydata na prezydenta.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (204)