Trwa ładowanie...
d11rpxa

Walczył z pedofilią w Kościele. Marek L. z zarzutem oszustwa

Mówił, że pomaga ofiarom księży pedofilii. Okazało się, że jedną z nich oszukał. Założyciel "Nie Lękajcie się" Marek L. usłyszał zarzut, za który grozi mu do ośmiu lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Markowi L. grozi do ośmiu lat więzienia
Markowi L. grozi do ośmiu lat więzienia (PAP, Fot: Rafał Guz)
d11rpxa

Markowi L. postawiono zarzut oszustwa - donosi "Rzeczpospolita". Miał wyłudzić od podopiecznej fundacji "Nie Lękajcie się", której jest założycielem, 30 tys. zł.

- Marek L. formalnie nie przyznał się do stawianego mu zarzutu, jednak złożył zeznania, w których potwierdził, że faktycznie wprowadził pokrzywdzoną w błąd, twierdząc, że jest chory - powiedział prok. Maciej Jóźwiak z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Ofiarą, którą miał oszukać Marek L., jest pani Katarzyna. W maju w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" opowiedziała o tym, że założyciel fundacji poprosił ją o pożyczkę. Mówił, że ma raka i potrzebuje pieniędzy na operację. Działo się to po tym, jak sąd nakazał Towarzystwu Chrystusowemu wypłacenie jej miliona złotych zadośćuczynienia.

d11rpxa

Zobacz też: Padło pytanie o abp. Marka Jędraszewskiego. Magdalena Adamowicz zaniemówiła

Pani Katarzyna twierdzi, że dała mu 20 tys. zł do ręki jako pożyczkę, a 10 tys. w prezencie. Zorientowała się jednak, że Marek L. ją oszukał - wcale nie był chory.

Po tym, jak to wyszło na jaw, Marek L. zrezygnował z funkcji prezesa Fundacji "Nie Lękajcie się". Pojawiły się też wątpliwości, czy, jak mówił, sam był ofiarą księdza pedofila.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11rpxa

Podziel się opinią

Share
d11rpxa
d11rpxa
Więcej tematów