Trwa ładowanie...
strajk klimatyczny

"Wakacyjny strajk klimatyczny" 13-latki przed Sejmem

13-letnia Inga Zasowska z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęła "strajk klimatyczny" przed gmachem Sejmu. To reakcja dziewczynki na zablokowanie pakietu klimatycznego, który odrzuciły Polska, Węgry, Czechy i Estonia.

Share
"Wakacyjny strajk klimatyczny" 13-latki przed Sejmem
Źródło: twitter.com, Fot: Gazeta Wyborcza
d6uw8ob

- Boję się o swoją przyszłość. O to, że w naszym klimacie będzie coraz więcej nieprzewidywalnych zjawisk, ale także martwię się o to, że inne rejony świata staną się niezdatne do zamieszkania - mówi Inga w rozmowie z portalem Noizz.pl.

Dziewczyna zamierza protestować co piątek przez cały lipiec, aż do początku sejmowych wakacji. Przyznaje, że nie wierzy, by wielu osobom chciało się protestować wraz z nią, jednak liczy, że dołączy do niej kilku rówieśników. Ma również nadzieję na rozmowę o klimacie z politykami.

d6uw8ob

- Politycy nic nie robią sobie z alarmów naukowców. Nie przeraża ich wizja zmian klimatu, nie myślą o tym, jaki wpływ na Ziemię ma spalanie paliw kopalnych. Nie myślą o przyszłości młodych ludzi - tłumaczy.

Inga przyznaje, że jej inspiracją jest 16-letnia szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która zorganizowała podobny protest przed szwedzkim parlamentem. Mama dziewczynki zapewnia, że nie wpływała na córkę, a protest jest w 100 proc. jej samodzielną decyzją.

Źródło: Noizz.pl

Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6uw8ob

Podziel się opinią

Share
d6uw8ob
d6uw8ob
Więcej tematów