Trwa ładowanie...
d4bbhc9

Marek Kuchciński chwali się poparciem notowań Sejmu. "Odzwierciedlenie reform i programów PiS"

Marszałek Sejmu pochwalił się oceną działalności niższej izby parlamentu. Notowania są najwyższe od 18 lat. Wymienił przy tym 500+ na drugie dziecko czy trzynastą emeryturę dla seniorów. "Polakom żyje się lżej i lepiej" - przekonuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński chwali się rekordowym poparciem dla niższej izby parlamentu
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński chwali się rekordowym poparciem dla niższej izby parlamentu (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
d4bbhc9

Pozytywnie o działalności Sejmu wyraża się 35 proc. badanych - wynika z corocznego badania CBOS-u. To najwyższa ocena od 18 lat. Do wyniku odniósł się Marek Kuchciński. "To odzwierciedlenie zadowolenia społeczeństwa z wprowadzanych przez PiS reform i programów społecznych. Sejm w wielkim stopniu przyczynił się do tego, że Polakom naprawdę żyje się lepiej" - napisał na Twitterze marszałek Sejmu.

Na swojej stronie internetowej Kuchciński wskazał konkretne działania "pracującej na pełnych obrotach niższej izby, dzięki czemu Polakom żyje się lżej". Marszałek Sejmu wymienia 500+ na drugie dziecko czy program Dobry start, który miał znaczenie zmniejszyć ubóstwo wśród najmłodszych, poprawić dostęp do edukacji i wspierać rozwój dzieci.

   Sejm.gov.pl
(Sejm.gov.pl)
d4bbhc9

Kuchciński przypomina też o trzynastej emeryturze dla seniorów, programie Leki 75+ czy przywróceniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Polityk podkreślił też, że jego partia podniosła rentę socjalną, a wkrótce przyzna 500 zł niepełnosprawnym. Z kolei młodzi pracownicy nie muszą płacić podatku PIT do 26. roku życia. Jak wyliczono na wsparcie społecznie przeznaczono już 80 mld zł rocznie.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

Źródło: sejm.gov.pl/marekkuchcinski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bbhc9

Podziel się opinią

Share
d4bbhc9
d4bbhc9
Więcej tematów