Trwa ładowanie...

Marek Kuchciński chwali się poparciem notowań Sejmu. "Odzwierciedlenie reform i programów PiS"

Marszałek Sejmu pochwalił się oceną działalności niższej izby parlamentu. Notowania są najwyższe od 18 lat. Wymienił przy tym 500+ na drugie dziecko czy trzynastą emeryturę dla seniorów. "Polakom żyje się lżej i lepiej" - przekonuje.

Share
Marek Kuchciński chwali się poparciem notowań Sejmu. "Odzwierciedlenie reform i programów PiS"
Źródło: PAP, fot: Wojciech Olkuśnik
d2btx6j

Pozytywnie o działalności Sejmu wyraża się 35 proc. badanych - wynika z corocznego badania CBOS-u. To najwyższa ocena od 18 lat. Do wyniku odniósł się Marek Kuchciński. "To odzwierciedlenie zadowolenia społeczeństwa z wprowadzanych przez PiS reform i programów społecznych. Sejm w wielkim stopniu przyczynił się do tego, że Polakom naprawdę żyje się lepiej" - napisał na Twitterze marszałek Sejmu.

Na swojej stronie internetowej Kuchciński wskazał konkretne działania "pracującej na pełnych obrotach niższej izby, dzięki czemu Polakom żyje się lżej". Marszałek Sejmu wymienia 500+ na drugie dziecko czy program Dobry start, który miał znaczenie zmniejszyć ubóstwo wśród najmłodszych, poprawić dostęp do edukacji i wspierać rozwój dzieci.

Sejm.gov.pl
Źródło: Sejm.gov.pl

Kuchciński przypomina też o trzynastej emeryturze dla seniorów, programie Leki 75+ czy przywróceniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Polityk podkreślił też, że jego partia podniosła rentę socjalną, a wkrótce przyzna 500 zł niepełnosprawnym. Z kolei młodzi pracownicy nie muszą płacić podatku PIT do 26. roku życia. Jak wyliczono na wsparcie społecznie przeznaczono już 80 mld zł rocznie.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

Źródło: sejm.gov.pl/marekkuchcinski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2btx6j

Podziel się opinią

Share
d2btx6j
d2btx6j
Więcej tematów