Trwa ładowanie...
opole

W szpitalu w Opolu brakuje lekarzy. Nikt nie chce brać dodatkowych dyżurów

Na oddziale chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu po godz. 14 nie ma dyżurującego lekarza. Powodem decyzji jest wypowiedzenie przez wszystkich na oddziale klauzuli opt-out.

Share
W szpitalu w Opolu brakuje lekarzy. Nikt nie chce brać dodatkowych dyżurów
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Roman Rogalski
dhztxns

Samorząd województwa opolskiego zebrał się w sprawie sytuacji w szpitalu. Od niego zależy dalsze funkcjonowanie oddziału, który w najgorszym przypadku może przestać działać.

- Sytuacja jest bardzo poważna. Jeśli nie uda się jej rozwiązać, karetki z poszkodowanymi będą przewozić pacjentów do innych szpitali – cytuje wicemarszałka województwa opolskiego Romana Kolka serwis opole.wyborcza.pl.

Dyrekcja namia lekarzy do wzięcia dodatkowych dyżurów, ale jak informuje nto.pl, specjaliści i rezydenci nie zgodzili się wziąć dodatkowych godzin. Dziesięciu lekarzy wypowiedziało klauzulę opt-out, która pozwala na pracę ponad 48 godzin tygodniowo.

Zobacz też: tak pracują polscy lekarze. Podają sobie kroplówki, żeby wytrzymać dyżur

Jak podają opolskie media, dodatkowy dyżur zaproponowano też ordynatorowi oddziału chirurgii ogólnej dr Januszowi Pichurskiemu. Gdy odmówił z powodu innych obowiązków, został pozbawiony funkcji ordynatora.

dhztxns

Lekarze już wcześniej zgłaszali, że może zabraknąć obsady. Dyrektor placówki szuka lekarzy spoza szpitala, którzy wzięliby dyżury. - Są zainteresowani, ale nie na już – powiedziała serwisowi nto.pl Renata Ruman-Dzido.

dhztxns

Podziel się opinią

Share
dhztxns
dhztxns
Więcej tematów