Trwa ładowanie...
deq7c9q

W Szanghaju zamknięto 244 kawiarnie internetowe

Po Pekinie, w środę dostęp do sieci internetowej utraciła część internautów w Szanghaju.

deq7c9q
deq7c9q

Jak podano w tym głównym centrum gospodarczym Chin, z powodu zagrożenia pożarem i braku zabezpieczeń przeciwpożarowych, władze miejskie zadecydowały o zamknięciu 244 kawiarni internetowych. Postanowienie - jak wyjaśniono - jest wynikiem inspekcji, przeprowadzonej w około 1300 licencjonowanych szanghajskich kawiarniach internetowych.

Na początku czerwca w pożarze w zatłoczonej kawiarence internetowej w północnej części Pekinu, tuż obok głównego stołecznego uniwersytetu, zginęły 24 osoby a 13 zostało poważnie rannych. Głównie byli to studenci, korzystający z niższych taryf w godzinach nocnych. Tragiczny w skutkach pożar wywołali dwaj kilkunastoletni chłopcy, ponieważ personel nie pozwalał im tam surfować po cyberprzestrzeni.

Władze wykorzystały tragedię jako pretekst do zamknięcia większości kawiarni internetowych w stolicy. W samym Pekinie działało ich ponad 2,4 tysiąca, w większości bez zezwoleń. Zapowiedziano już, że licencję na prowadzenie działalności odzyska nie więcej niż około dwustu. Po pożarze wiceburmistrz Pekinu Liu Zhihua nazwał zresztą kawiarnie internetowe "opium dla dzieciaków".

W Szanghaju przez czas trwania inspekcji przeciwpożarowej większość kawiarni pozostawała otwarta i prawdopodobnie - z wyjątkiem 244 zakwestionowanych - nadal prowadzić będą działalność.

W Chinach z Internetu korzystają ponad 33 miliony ludzi. Kawiarnie internetowe - zwane tu "wang-ba" - "sieciowymi barami" - zyskały ogromną popularność, przede wszystkim wśród młodych ludzi, których nie stać na posiadanie własnego komputera i połączenia z siecią.

deq7c9q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deq7c9q
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj