Trwa ładowanie...
men

W poniedziałek zaprzysiężenie Przemysława Czarnka na szefa MEN

Zaprzysiężenie Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki w poniedziałek - poinformował Błażej Spychalski. Wcześniej w programie Tłit Wp informację potwierdził również rzecznik rządu Piotr Mueller.

Share
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekŹródło: PAP, Fot: Wojtek Jargiło
d19gjor

Zaprzysiężenie Czarnka we wcześniejszym terminie nie było możliwe z powodu jego zakażenia koronawirusem. O nowym terminie poinformował w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski na antenie Polsat News.

Uroczystość zaprzysiężenia Czarnka na szefa MEN odbędzie się w odpowiednim reżimie sanitarnym, obecnych będzie maksymalnie 10 osób. Uczestniczyć w wydarzeniu będą m.in. prezydent, premier, szefowa Kancelarii Prezydenta oraz obsługa medialna - doprecyzował Spychalski.

Koronawirus. Przemysław Czarnek niebawem ministrem. Piotr Mueller o zaprzysiężeniu

O nominacji Czarnka premier Morawiecki poinformował 6 października. Już wówczas prezydent zaakceptował zmiany w rządzie, połączone ze zmianami w strukturze wybranych ministerstw. Pierwotnie uroczystość zaprzysiężenia nowego szefa MEN była planowana na poniedziałek 5 października, jednak wcześniej tego dnia Przemysław Czarnek poinformował o dodatnim wyniku testu na koronawirusa.

d19gjor

Przemysław Czarnek. Kontrowersje wokół nominacji

Burza wokół nominacji polityka nie ustaje od początku jej ogłoszenia. Przemysław Czarnek dał się bowiem poznać na przestrzeni ostatnich miesięcy ze swoich niestosownych wypowiedzi o homoseksualistach, wykładami o roli kobiet oraz bagatelizowaniem skali samobójstw dzieci w Polsce.

Przypomnijmy, że najwięcej kontrowersji w ostatnim czasie wywołała wizyta Przemysława Czarnka, mimo zakazu, w lubelskim szpitalu, gdzie miał odwiedzić babcię. Dyrekcja placówki potwierdziła, że pacjenci zostali zakażeni, ale obecności polityka na oddziale nie komentowano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19gjor

Podziel się opinią

Share
d19gjor
d19gjor
Więcej tematów