Trwa ładowanie...
d2gqzoi

W Polsce z wolnością coraz gorzej. Mówią o "trzymaniu na smyczy"

Amerykańska organizacja Freedom House w najnowszym raporcie o wolności stwierdza, że ta zmalała w Polsce, a "media publiczne oczerniają opozycję tak jak na Węgrzech".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Freedom House porównało rządy PiS do rządów Węgier
Freedom House porównało rządy PiS do rządów Węgier (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d2gqzoi

Freedom House określająca się jako "pozapartyjna organizacja non-profit", która jest "wyraźnym głosem na rzecz demokracji i wolności na całym świecie" wydała raport, w którym wypadamy gorzej niż jeszcze rok temu. Zdaniem autorów, nie różnimy się niczym od Węgier – zarówno tam, jak i tu rządzą populiści, "którzy nadal wykorzeniają instytucje demokratyczne i zastraszają krytycznych przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego". A na tym nie koniec.

W dalszej części raportu można przeczytać, że PiS "bierze na smycz" organizacje pozarządowe oraz "nie szczędzi wysiłków, by poddać sądownictwo kontroli polityków". Z kolei publiczne media, również jak na Węgrzech, "oczerniają opozycję". Mimo że Freedom House wciąż uważa Polskę za wolny kraj, to po raz kolejny odbierają nam "punkty wolności". Jeszcze w 2015 r. było ich 93, w 2017 r. już 89, teraz mamy 84 punkty. Tyle samo dostała Mongolia, jeden punkt więcej ma USA z Donaldem Trumpem na czele.

d2gqzoi

Podziel się opinią

Share

d2gqzoi

d2gqzoi
Więcej tematów