Trwa ładowanie...
d1g305v

W PiS szukają winnego. Spotkanie na Nowogrodzkiej

Wyniki wyborów nie do końca zadowalają Jarosława Kaczyńskiego. Rośnie temperatura w partii. Część polityków żąda powyborczych rozliczeń. Okazuje się, że winnych utraty władzy w Senacie wskazuje się poza PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2019. PiS rozliczy utratę Senatu
Wyniki wyborów 2019. PiS rozliczy utratę Senatu (East News)
d1g305v

Jarosław Kaczyński zwołał konferencję po ogłoszeniu przez PKW oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych 2019. Prezes PiS dziękował za poparcie i cieszył się z rekordowej liczby głosów, ale jego nastrój daleki był od euforii.

Choć na kandydatów PiS do Senatu zagłosowało ponad 8 milionów Polaków (więcej niż na kandydatów do Sejmu), to mandat uzyskało tylko 48 z nich. Przy tej samej liczbie senatorów opozycji o większości zadecyduje czterech parlamentarzystów niezrzeszonych. Trzech z nich to politycy kojarzeni z Platformą Obywatelską.

PiS już szuka winnych porażki w Senacie. Jak czytamy w "Fakcie", część wpływowych polityków żąda powyborczych rozliczeń. Informatorzy gazety twierdzą, że winnych szuka się poza partią. Ponoć czarne chmury zbierają się nad prezesem TVP Jackiem Kurskim. Niektórzy politycy PiS twierdzą, że źle kierował programem w trakcie kampanii wyborczej. Chcą wręcz jego odwołania. Podkreślają, że w drugiej kadencji trzeba poprawić komunikację.

d1g305v

Jacek Kurski nie chce komentować tych doniesień.

Na Nowogrodzkiej natomiast zebrali się czołowi politycy partii. Byli między innymi marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Piotr Gliński i Antoni Macierewicz.

Kaczyński komentuje wyniki wyborów do Senatu

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g305v

Podziel się opinią

Share
d1g305v
d1g305v
Więcej tematów