Trwa ładowanie...
d1c3n7e
d1c3n7e

W Niemczech aresztowano trzech podejrzanych o terroryzm

W Niemczech aresztowano trzech mężczyzn
podejrzanych o przynależność do organizacji terrorystycznej
muzułmańskich fundamentalistów i o planowanie ataków
terrorystycznych - podała w sobotę niemiecka prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1c3n7e

Oskarżeni są podejrzani o to, że jako członkowie organizacji terrorystycznej o fundamentalistycznym islamskim podłożu, planowali dokonanie poważnych aktów przemocy wobec Republiki Federalnej Niemiec - napisano w oświadczeniu prokuratury w Wiesbaden, gdzie mężczyźni zostali zatrzymani.

Zatrzymani mężczyźni to 27-letni Turek i dwaj Jemeńczycy, w wieku 24 i 26 lat. Zatrzymano ich w czwartek pod zarzutem posiadania broni oraz fałszywych dokumentów.

Prokuratura podała, że nie stwierdziła bezpośrednich powiązań między aresztowanymi a organizatorami ataków w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

d1c3n7e

Na trop podejrzanych policja wpadła, gdy na stronie internetowej jednego z zatrzymanych znalazła adres Saida Bahaji, który kiedyś studiował w Hamburgu, a obecnie jest poszukiwany w związku z zamachami w USA.

Były na niej też informacje na temat możliwości przyłączenia się do bojowników islamskich walczących na Kaukazie i zbierania środków finansowych na wsparcie radykalnego reżimu talibów w Afganistanie, a także na temat możliwości "szkolenia wojskowego".(ag)

d1c3n7e

Podziel się opinią

Share

d1c3n7e

d1c3n7e
Więcej tematów