PolskaW komisji o polityce w programach TVP

W komisji o polityce w programach TVP

Dlaczego TVP nie pokazała szeregu ważnych wydarzeń, m.in. "problemów pana prezydenta Kwaśniewskiego z prawą golenią na cmentarzu polskich oficerów pod Charkowem" - pytał w piątek prezesa TVP Zigniew Ziobro (PiS).

Ziobro mówił, że TVP nie pokazała szeregu innych ważnych wydarzeń, które zostały odnotowane w mediach komercyjnych. Wymienił m.in. "problemy pana prezydenta Kwaśniewskiego z prawą golenią na cmentarzu polskich oficerówoficerów pod Charkowem, debatę sejmową o uwłaszczeniu państwa Kwaśniewskich w czasie kampanii prezydenckiej, obchody 20-lecia Sierpnia 80.".

Kwiatkowski zaprzeczył, że TVP pominęła relacje z obchodów 20 rocznicy Sierpnia 80. "Jestem w stanie przedstawić listę działań, akcji, które w związku z tymi obchodami TVP podjęła" - zapewnił.

Co do spraw związanych z "uwłaszczeniem" - jak powiedział - w ogóle sobie tego nie przypomina. "Co do tzw. sprawy charkowskiej telewizja publiczna o tym poinformowała (...) zdjęć nie posiadaliśmy, taką przynajmniej informację przekazano mi, natomiast informacja została przekazana" - powiedział.

Komisja śledcza większością głosów - na wniosek swojego szefa Tomasza Nałęcza (UP) - uchyliła kolejne pytania Ziobry. Nałęcz uznał je za nie wiążące się z celami komisji.

Pierwsze z uchylonych pytań dotyczyło tego, czy Kwiatkowskiemu nie kojarzą się z propozycją, którą Lew Rywin złożył Adamowi Michnikowi: sprawa wywiadu Piotra Gembarowskiego z Marianem Krzaklewskim na trzy dni przed wyborami prezydenckimi i nieprawdziwe informacje o nielegalnym finansowaniu kampanii Krzaklewskiego przez PKN Orlen, które - według Ziobro - zostały zakwestionowane przez sąd.

Drugie z uchylonych pytań brzmiało: dlaczego w latach 1998-2001 stosunek przedstawicieli centroprawicowego rządu i polityków ugrupowań go popierających do lewicowej opozycji w programach informacyjnych i publicystycznych TVP wynosił jeden do jednego, a od wyborów 2001 lewicowego rządu i polityków go popierających w stosunku do całej opozycji wynosi trzy do jednego.

"To nie jest sąd nad działalnością programową telewizji" - tak Nałęcz argumentował wniosek o uchylenie tego pytania. (an)

[

Obraz

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! „Rywingate” - przykład pospolitej próby korupcji, czy też afera polityczna na najwyższych szczeblach władzy. Apogeum choroby czy początek kuracji? Sprawa zostanie wyjaśniona i sprawca (lub sprawcy) skazany?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

Źródło artykułu:PAP
politykamichniktvp

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)