Trwa ładowanie...

W importowanym z Niemiec mięsie nie wykryto dioksyn

Dotychczasowe kontrole nie wykryły w Czechach produktów żywnościowych z podwyższoną zawartością rakotwórczych dioksyn, a prowadzone pod tym kątem badania importowanych z Niemiec pasz i żywności trwają nadal, poinformował minister rolnictwa Ivan Fuksa.

W importowanym z Niemiec mięsie nie wykryto dioksynŹródło: Jupiterimages
d35hsyj
d35hsyj

Według ministerstwa, wszystkie przebadane dotąd przez Państwowy Zarząd Weterynarii próbki mięsa wieprzowego, kurzego i indyczego oraz jaj nie budzą zastrzeżeń. Czeskim weterynarzom udało się odnaleźć i wycofać ze sprzedaży około jednej piątej z 4,5 ton sprowadzonej z Niemiec na przełomie ubiegłego i bieżącego roku wieprzowiny, która mogła zawierać dioksyny. Mięso to pochodziło z fermy hodowlanej, korzystającej ze skażonej dioksynami paszy.

W ciągu pierwszych 11 miesięcy ubiegłego roku czeskie firmy sprowadziły z Niemiec wieprzowinę za 4,4 mld koron (240 mln dolarów), co stanowiło połowę całości importu tego mięsa.

Jak zaznaczył minister Fuksa, mimo zadowalających wyników kontroli mięsa z zagranicy konsumenci powinni się bardziej interesować pochodzeniem artykułów spożywczych w sklepach i preferować produkty krajowe.

d35hsyj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35hsyj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj