Trwa ładowanie...

W Gdańsku zebrały się tłumy dla Pawła Adamowicza. Wzruszony Donald Tusk przemówił

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk przybył do Gdańska. Wygłosił przejmującą mowę. Razem z tysiącami osób żegnał Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który dzisiaj zmarł. Obrażenia, których doznał na scenie 27. Finału WOŚP, okazały się śmiertelne.
Share
Donald Tusk nie ukrył wzruszenia
Donald Tusk nie ukrył wzruszeniaŹródło: WP.PL
d30475t

Donald Tusk zabrał głos w Gdańsku, gdzie zgromadziły się dziesiatki tysięcy osób żegnających Pawła Adamowicza. - Przyszlismy tu do ciebie jako gdańszczanie i jako Polacy - powiedział, zwracając się do zmarłego prezydenta miasta.

- Każdy pamieta ciebie od twojej najwcześniejszej młodości. Byłeś zawsze tam, gdzie trzeba było pokazać odważną twarz i stanąć przeciwko złu. Twoje całe życie na tym polegało - podkreślił Tusk.

Złożył Pawłowi Adamowiczowi obietnicę. - Przyrzekamy ci, że obronimy nasz Gdańsk, Polskę i Europę przed nienawiścią pogardy - dodał.

d30475t

Co się stało?

Przypomnijmy, że godz. 19:55 27-letni mieszkaniec Gdańska wszedł na scenę przed światełkiem do nieba WOŚP. Prawdopodobnie posłużył się plakietką "media". Reporter WP ustalił, że w miejscu finału WOŚP w Gdańsku, w przestrzeni, w której stała scena, nie było kontroli plecaków.

Mężczyzna dźgnął Adamowicza nożem, zadał mu kilka ciosów. Prezydent po tym, jak został ugodzony, przyklęknął na scenie. Operacja Adamowicza trwała pięć godzin. W poniedziałek lekarze przekazali smutną wiadomość - prezydent Gdańska nie przeżył.

27-latek po ataku na Pawła Adamowicza przez mikrofon krzyczał: - Halo! Halo! Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz. Jest nagranie.

Napastnik został zatrzymany i przesłuchany. Okazuje się, że miał problemy z prawem. Był karany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30475t

Podziel się opinią

Share
d30475t
d30475t
Więcej tematów