Trwa ładowanie...
d3uyg8f
seks
16-04-2002 14:07

W Czechach na zmęczenie wiosenne radzą seks


Coraz więcej czeskich lekarzy na zmęczenie wiosenne, na które cierpi od 50 do 60% populacji, ordynuje intensywny seks.

d3uyg8f
d3uyg8f

Najlepszą metodą walki ze zmęczeniem wiosennym jest aktywność, w tym także seksualna - stwierdził doc. dr Jaroslav Zvierzina z Instytutu Seksuologii w Pradze. Jego zdaniem przykładów sytuacji, w których seks pomógł pokonać przychodzące z wiosną zniechęcenie, jest bardzo wiele.

Według dr Martina Nouzy z praskiego Centrum Immunologii Klinicznej, zmęczenie usuwa także pobyt na wiosennym słońcu i jakikolwiek ruch. Ale zmęczenie - przestrzegł Nouza - jest również sygnałem, że organizm pracuje długo na najwyższych obrotach i potrzebuje odpoczynku. Zawsze odpoczynek aktywny jest lepszy niż bierne leżenie przed telewizorem - stwierdził.

Jego zdaniem seks na wiosnę jest bardziej treningiem kondycyjnym niż przejawem miłości. Wyobrażenie, że właśnie wiosna jest czasem miłości, jest mylne. Właśnie w tym okresie aktywność seksualna człowieka jest najniższa. Wiosna, co więcej, jest okresem najmniej płodnym - powiedział Nouza.

Sugerując seks jako sposób na usuwanie zmęczenia wiosennego, czescy lekarze zalecają również używanie w tym czasie multiwitamin z kompozycjami minerałów oraz stosowanie ziołowych kuracji oczyszczających, których celem ma być przede wszystkim usunięcie toksyn z systemu trawiennego.

Zaleca się przede wszystkim sałatki z pielęgnowanej w domu świeżej rzeżuchy, gryki i młodych pędów zbóż. Zdaniem czeskich medyków, których opinie przedstawiono prezentując wyniki badań prowadzonych wśród ponad 350 lekarzy domowych, w okresie wiosennym korzystne jest także wzbogacenie jadłospisu o kapustę (słodką i kiszoną), chrzan, czosnek i cebulę. (an)

d3uyg8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uyg8f
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj