Trwa ładowanie...

W Bobrku zlikwidowano niebezpieczne wysypisko

Mieszkańcy Bobrka (woj. śląskie) od lat skarżą się na nielegalnie powstające w ich dzielnicy wysypiska. Do walki z procederem straż miejska zaangażowała rejestratory. Efekty już widać, pierwsze osoby czekają na wyrok.

Share
W Bobrku zlikwidowano niebezpieczne wysypiskoŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d124xpd

- Bytomscy policjanci zostali poinformowani o zeskładowaniu substancji niewiadomego pochodzenia przy ulicy Czackiego w Bobrku. Zdarzenie zarejestrowała przenośna kamera i na tej podstawie zostało wszczęte dochodzenie – mówi Wirtualnej Polsce st. sierż. Anna Lenkiewicz, p.o. rzecznika prasowego bytomskiej policji.

- Na miejsce zostali wezwani również strażacy, wraz ze specjalną jednostką chemiczną z Katowic. Po przeprowadzeniu badań uznali, że zalegająca substancja jest niebezpieczna – relacjonuje dalej Lenkiewicz.

Policjanci z wydziału ds. wykroczeń ustalili, że za procederem stoi prywatna firma, która zobowiązana była do usunięcia groźnego wysypiska.

- W sprawie wszczęto już postępowanie, a o sposobie ukarania sprawców zadecyduje bytomski sąd. Wiadomo jednak, że grzywna będzie bardzo wysoka - kończy rozmowę Anna Lenkiewicz.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d124xpd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d124xpd
d124xpd
Więcej tematów