Trwa ładowanie...

Antyterroryści wkroczyli do apteki w Karlsruhe. Porywacz zatrzymany

W aptece w Karlsruhe w południowo-zachodnich Niemczech zostali w piątek wzięci zakładnicy. Po kilku godzinach policji udało się wyprowadzić porywacza z apteki. Nikt nie został ranny.

Akcja policji w KarlsruheAkcja policji w KarlsruheŹródło: Getty Images
d15wwly
d15wwly

Jak informuje "Bild", po godzinie 21:00 w piątek przed wejściem do apteki ustawiły się specjalne jednostki policji. Dało się słyszeć huk, a następnie antyterroryści weszli do środka. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany. Nikt nie został ranny. Funkcjonariusze od razu zaczęli przeszukiwać budynek.

Porywacz w aptece

Zakładnicy zostali wzięci około godziny 16.30. Apteka znajduje się przy Ettlinger Straße w Karlsruhe, mieście w południowo-zachodnich Niemczech, w landzie Badenia-Wirtembergia.

To kolejny incydent po czwartkowej masakrze w Hamburgu, gdzie zginęło osiem osób. 35-letni mężczyzna zastrzelił siedem osób w kościele Świadków Jehowy, a potem siebie.

d15wwly

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wezwano Brzezinskiego. Padło porównanie do PZPR

Zakładnicy przetrzymywani w aptece

Ze względów taktycznych policja nie podawała liczby osób przebywających w aptece. Według serwisu stuttgarter-nachrichten.de, porywacz wziął dwóch zakładników i zażądał miliona euro okupu za ich wypuszczenie.

"Policja poprosiła o zamknięcie wszystkich okolicznych sklepów. Cała ulica jest zamknięta" - relacjonował "Bildowi" naoczny świadek. Z powodu zamknięcia dostępu do okolicznych budynków, mieszkańcy którzy nie mogli wrócić do swoich domów, mieli zapewnione przez władze tymczasowe zakwaterowanie.

d15wwly

Jak podaje serwis ka-news.de, odwołane zostały również zaplanowane na piątkowy wieczór imprezy w pobliskim centrum kongresowym. W otwarciu wystawy i koncercie miały wziąć w sumie udział blisko 4 tysiące osób.

"Ze względu na obecnie niejasną sytuację zagrożenia, teren jest obecnie odgrodzony na dużym obszarze" - informowała policja z Karlsruhe.

Źródło: PAP, Bild, ka-news.de

Więcej informacji podamy za chwilę

d15wwly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d15wwly
Więcej tematów