Trwa ładowanie...

Viktor Orban o zwycięstwie Trumpa: wspaniała wiadomość

Za wspaniałą wiadomość uznał premier Węgier Viktor Orban w środę zwycięstwo Republikanina Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, gratulując mu wygranej. Napisał o tym na Facebooku.
Share
"Zasługi Węgier w tej sprawie będą zapisane w podręcznikach historii"
"Zasługi Węgier w tej sprawie będą zapisane w podręcznikach historii"Źródło: AFP, Fot: Joe Klamar
d40m92a

"Gratulacje. Co za wspaniała wiadomość. Demokracja wciąż żyje" - napisał Orban po angielsku na swoim profilu.

W lipcu Orban pozytywnie wypowiadał się o poglądach Trumpa w sferze bezpieczeństwa. Oświadczył, że chyba nie potrafiłby lepiej wyrazić, co jest potrzebne do zwalczania terroryzmu, niż uczynił to Trump.

d40m92a

Na pierwszym miejscu wymienił skuteczny system tajnych służb. "Narodowe tajne służby i ich współpraca powinny być w Europie tajnymi służbami zdolnymi do działania najlepiej na świecie" - oświadczył.

Za konieczne uznał także zaprzestanie "eksportowania demokracji". "Jeśli nadal będziemy stawiać na pierwszym planie budowanie demokracji zamiast stabilności w takich miejscach, gdzie są na to wyjątkowo małe szanse, to nie będziemy budować demokracji, tylko wywoływać niestabilność" - oznajmił Orban.

Donald Trump 45. prezydentem USA

Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Przedwyborcze sondaże dawały przewagę kandydatce Demokratów Hillary Clinton.

d40m92a

Przemawiając w swoim sztabie wyborczym Donald Trump zapewnił, że będzie prezydentem wszystkich Amerykanów. Zwrócił uwagę, że Stany Zjednoczone potrzebują jedności. "Teraz jest czas, by Ameryka zaleczyła rany podziałów. Musimy stanąć razem" - powiedział kandydat Republikanów. Wezwał wszystkich Amerykanów, bez względu na poglądy polityczne, do ustawienia się po jednej i tej samej stronie.

Donald Trump zapowiedział też podwojenie amerykańskiego wzrostu gospodarczego. "Będziemy najsilniejszą gospodarką na świecie" - mówił po ogłoszeniu wygranej. Zapewnił, że jego administracja odbuduje centra amerykańskich miast, a także autostrady, mosty, tunele, szkoły i szpitale. "Naprawimy całą infrastrukturę, która stanie się najlepsza na świecie". Przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych dodał, że przy tej odbudowie pracę znajdą miliony ludzi.

d40m92a

Podziel się opinią

Share
d40m92a
d40m92a
Więcej tematów