Trwa ładowanie...

Viktor Orban: nic nie wskazuje na związek zamachu w Budapeszcie z imigrantami

• Premier Węgier: nic nie wskazuje na to, by zamach w Budapeszcie, miał jakikolwiek związek z kryzysem migracyjnym w Europie
• W sobotnim zamachu ciężko rannych zostało dwoje policjantów

Share
Viktor Orban: nic nie wskazuje na związek zamachu w Budapeszcie z imigrantami
Źródło: PAP/EPA, fot: Peter Lakatos
d3cxp2n

- Choć nie można tego wykluczyć, to na chwilę obecną nie wskazuje na to żadna oznaka, co jednak jest pocieszające - oznajmił Viktor Orban w wywiadzie dla kanału telewizyjnego M1.

Dodał, że bez względu na motywację był to haniebny czyn. - Wydaje się, że rzeczywiście celowo zaatakowano policjantów - powiedział.

Węgierska policja opublikowała w poniedziałek zdjęcia domniemanego sprawcy z kamer ulicznych oraz nagranie wideo z miejsca zdarzenia, na którym widać, że mężczyzna przez około 15 minut czekał na ulicy, a do eksplozji ładunku wybuchowego doszło dopiero, gdy zbliżyli się patrolujący ulicę policjanci.

d3cxp2n

Orban nawiązał też do niedzielnego referendum ws. kwot osiedlania uchodźców. - Nie pozwolimy, by odebrano nam prawo, byśmy wyłącznie my, Węgrzy, decydowali, z kim chcemy żyć na Węgrzech, a z kim nie - podkreślił.

Powiedział, że skoro Grecy nie są w stanie lub nie mają woli ochronić swych południowych granic, to należy stworzyć linię ochronną na wschodniej granicy Grecji, z Bułgarią i Macedonią.

Tego postulatu - dodał - "nie popierają moi koledzy, bo sądzą, że jeśli będzie problem, to Węgrzy ponowie spełnią zobowiązania wynikające z Schengen i ochronią samych siebie oraz Austrię i Niemcy".

Policjanci ranni w zamachu w Budapeszcie - 23-letnia policjantka i jej 26-letni kolega - nadal są w szpitalu, kobieta jest w śpiączce.

Według policji nieznany sprawca miał 20-25 lat, ok. 170 cm wzrostu i był ubrany w ciemną kurtkę, jasny płócienny kapelusz, dżinsy i białe buty sportowe. Za pomoc w jego schwytaniu wyznaczono nagrodę wysokości 10 mln ft (ponad 140 tys. zł).

d3cxp2n

Podziel się opinią

Share
d3cxp2n
d3cxp2n
Więcej tematów