Trwa ładowanie...
d42uz19

Uwaga, oszuści fałszują rachunki za prąd! Firma Enea ostrzega klientów

Mająca swoją siedzibę w Poznaniu firma Enea ostrzega swoich klientów przed oszustami, którzy wysyłają rachunki za prąd ze sfałszowanym numerem konta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga, oszuści fałszują rachunki za prąd! Firma Enea ostrzega klientów
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d42uz19

Enea sama poinformowała o tym, że docierają do niej sygnały o sfałszowanych fakturach za prąd, które trafiają głównie do firm, ale zdarzyły się już przypadki, że „lewe” rachunki otrzymali też klienci indywidualni. Ile osób dało się oszukać, na razie nie wiadomo.

- Do nas docierają sygnały od klientów z różnych miejscowości z północno-zachodniej Polski, m.in. Poznania, Piły, Zielonej Góry, Bydgoszczy, którzy zauważyli, że dostali rachunek z innym numerem konta i zadzwonili do nas z pytaniem, czy rzeczywiście wprowadziliśmy jakieś zmiany – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy grupy Enea.

Firma rzeczywiście zmienia numery kont, na które należy wpłacać należności za energię elektryczną, ale dotyczy to tylko klientów z regionu szczecińskiego.

d42uz19

- Wszystkim klientom przekazaliśmy informacje o zmianach, dodatkowo opublikowaliśmy na stronie internetowej wzór numeru konta z powtarzalnym ciągiem cyfr, który jest wspólny dla wszystkich naszych klientów z tego regionu – mówi Krenczyk.

Podobna zmiana czeka także klientów z pozostałych obszarów działania firmy, czyli okolic Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa i Bydgoszczy, ale na razie powinni oni wpłacać należności na dotychczasowe konta. Każdy przypadek faktury, która budzi nasze podejrzenia, powinien być zgłaszany firmie i policji. W razie wątpliwości warto też zadzwonić na infolinię Enei pod numer 611 111 111.

Sprawą już zajmuje się policja i prokuratura.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów