Trwa ładowanie...

Uwaga, oszuści fałszują rachunki za prąd! Firma Enea ostrzega klientów

Mająca swoją siedzibę w Poznaniu firma Enea ostrzega swoich klientów przed oszustami, którzy wysyłają rachunki za prąd ze sfałszowanym numerem konta.

Share
Uwaga, oszuści fałszują rachunki za prąd! Firma Enea ostrzega klientów
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
dsui6on

Enea sama poinformowała o tym, że docierają do niej sygnały o sfałszowanych fakturach za prąd, które trafiają głównie do firm, ale zdarzyły się już przypadki, że „lewe” rachunki otrzymali też klienci indywidualni. Ile osób dało się oszukać, na razie nie wiadomo.

- Do nas docierają sygnały od klientów z różnych miejscowości z północno-zachodniej Polski, m.in. Poznania, Piły, Zielonej Góry, Bydgoszczy, którzy zauważyli, że dostali rachunek z innym numerem konta i zadzwonili do nas z pytaniem, czy rzeczywiście wprowadziliśmy jakieś zmiany – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy grupy Enea.

dsui6on

Firma rzeczywiście zmienia numery kont, na które należy wpłacać należności za energię elektryczną, ale dotyczy to tylko klientów z regionu szczecińskiego.

- Wszystkim klientom przekazaliśmy informacje o zmianach, dodatkowo opublikowaliśmy na stronie internetowej wzór numeru konta z powtarzalnym ciągiem cyfr, który jest wspólny dla wszystkich naszych klientów z tego regionu – mówi Krenczyk.

Podobna zmiana czeka także klientów z pozostałych obszarów działania firmy, czyli okolic Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa i Bydgoszczy, ale na razie powinni oni wpłacać należności na dotychczasowe konta. Każdy przypadek faktury, która budzi nasze podejrzenia, powinien być zgłaszany firmie i policji. W razie wątpliwości warto też zadzwonić na infolinię Enei pod numer 611 111 111.

Sprawą już zajmuje się policja i prokuratura.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dsui6on

Podziel się opinią

Share
dsui6on
dsui6on
Więcej tematów