WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
chiny
29-09-2008 (15:45)

Uwaga na trujące czekoladki Cadbury pochodzące z Chin

Rzecznik brytyjskiego producenta słodyczy, firmy Cadbury poinformował, że
w czekoladkach produkowanych w fabryce tej firmy w Chinach
stwierdzono trującą melaminę. Czekoladki są wycofywane z rynków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Rzecznik zaznaczył, że chodzi o wstępne wyniki badań i że nie można jeszcze określić poziomu skażenia melaminą. Odmówił podania nazwiska, powołując się na politykę firmy.

Wcześniej tego dnia Cadbury poinformował urząd kontroli żywności w Hongkongu, że wycofuje ze sprzedaży 11 rodzajów czekoladek produkowanych w Chinach. Wyjaśniono, że chodzi o czekoladki produkowane dla Cadbury Asia Pacific w jej fabryce w Pekinie. Wszystkie 11 rodzajów zostaje wycofanych z rynku w Chinach kontynentalnych, na Tajwanie, w Hongkongu i w Australii.

Bilans skandalu z melaminą w mleku i produktach mlecznych w Chinach to czworo zmarłych i ponad 50 tys. chorych dzieci. Podejrzewa się, że melaminę dodawano, żeby testy jakościowe wykazywały wyższą od faktycznej zawartość białka w mleku.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP