Trwa ładowanie...

Utrudnienia w ruchu w Poznaniu z powodu pogrzebu Jana Kulczyka

Od godz. 6 rano ul. Nowina w Poznaniu jest zamknięta dla ruchu. Z utrudnieniami należy się liczyć także na ul. Święty Wojciech i okolicy. Wszystko z powodu uroczystości pogrzebowych Jana Kulczyka.

Share
Utrudnienia w ruchu w Poznaniu z powodu pogrzebu Jana Kulczyka
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d1110o6

Jan Kulczyk zmarł 29 lipca w Wiedniu w wieku 65 lat w wyniku komplikacji po drobnym zabiegu chirurgicznym. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 5 sierpnia w Poznaniu. O godz. 11.30 zostanie odprawiona msza święta w klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu Świętego Wojciecha. Po jej zakończeniu kondukt żałobny przejedzie na Cmentarz Jeżycki przy ul. Nowina, gdzie Jan Kulczyk spocznie obok swojego ojca Henryka.

W pogrzebie weźmie udział wielu gości z Polski i zagranicy. Spodziewany jest m.in. przyjazd byłych prezydentów Polski Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego.

d1110o6

Na wniosek policji zgodnie z par. 10 Rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu wokół klasztoru i cmentarza.

Zmiana organizacji ruchu na Wzgórzu św. Wojciecha:
- od godz. 6.00 są zamknięte wloty: ul. św. Wojciech od ul. Wolnica (wjazd tylko dla upoważnionych, w tym mieszkańców), ul. księcia Józefa od al. Niepodległości oraz ul. Kutrzeby (wjazd tylko dla upoważnionych);
- plac przed Wzgórzem św. Wojciecha został wyłączony z ruchu (także dla pieszych);
- dla celów parkingowych wyłączono z ruchu lewy pas w ciągu ulic Kutrzeby i Północnej.

Zmiana organizacji ruchu przy ul. Nowina:
- już od wtorku, od godz. 22 wyłączono miejsca postojowe po obu stronach ulicy Szpitalnej, na odcinku od ul. Miodowej do ul. Nowina oraz na ul. Nowina na odcinku od ul. Pięknej do ul. Szpitalnej;
- ul. Nowina od godz. 6.00 jest zamknięta dla ruchu. Wjazd jest możliwy tylko dla pojazdów upoważnionych, w tym również mieszkańców oraz transportu publicznego;
- o godz. 10.00 na ul. Nowina zostanie zamknięta ruch dla transportu publicznego, natomiast dla pojazdów upoważnionych obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od ulicy Polskiej do ulicy Szpitalnej. Uwaga na zmianę oznakowania na uliczkach dochodzących do ul. Nowina.

Oznakowanie czasowe zostanie usunięte po rozjechaniu się uczestników pogrzebu.

d1110o6

Na wniosek policji dokonywane będą czasowe wyłączenia sygnalizacji świetlnych na trasie, którą będzie poruszał się kondukt żałobny.

Zarząd Dróg Miejskich uprzedza, że w rejonie Wzgórza św. Wojciecha oraz cmentarza przy ul. Nowina mogą mieć miejsce dodatkowe zmiany w organizacji ruchu. O zmianach decydować będzie policja.

Zmiany dotkną także pasażerów komunikacji miejskiej. Od godz. 10 autobusy linii nr 56, 61 i 833 rozpoczynające kursy na Ogrodach pojadą ulicami Szpitalną, Bukowską i Aleją Polską do ul. Dąbrowskiego i dalej kontynuować będą kursy trasą bez zmian.

Po wyruszeniu z przystanku „Ogrody” na ul. Szpitalnej autobusy zatrzymują się dopiero na przystanku „Bużańska” na ul. Dąbrowskiego – przejazd przez przystanki na trasie objazdu bez zatrzymania. Przywrócenie kursowania autobusów linii 56, 61 i 833 po stałych trasach nastąpi na polecenie służb Nadzoru Ruchu.

d1110o6

Jednocześnie autobusy gminne TPBus z Tarnowa Podgórnego w tych godzinach nie będą odjeżdżać z ul. Nowina (gdzie mają obecnie postój) natomiast z przystanków zlokalizowanych przy ul. Szpitalnej (miedzy ulicami Nowina a Dąbrowskiego). Na przystankach będą tzw. podwieszki informacyjne przewoźnika z Tarnowa Podgórnego.

Ruchem na ul. Szpitalnej i Nowina będzie kierować policja i Nadzór Ruchu MPK Poznań.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1110o6

Podziel się opinią

Share
d1110o6
d1110o6
Więcej tematów