Trwa ładowanie...
d3qdc3e

USA zaostrzają przepisy wizowe

Amerykański Urząd Imigracyjny
(INS) zaostrzył przepisy dotyczące wydawania wiz studenckich na
pobyty w Stanach Zjednoczonych - podano w
Waszyngtonie.

Share
d3qdc3e

Według nowych zasad, obowiązujących od zaraz, obcokrajowiec który chce studiować w USA, musi dysponować specjalną wizą jeszcze przed rozpoczęciem nauki. Obecnie każdy, kto przyjeżdżał np. z wizą turystyczną, mógł legalnie podjąć naukę, gdy tylko złożył podanie o wizę studencką, której załatwianie trwa miesiącami.

INS powtórnie ogłosił przy okazji, że proponuje skrócić do miesiąca okres ważności typowych wiz wjazdowych do USA dla turystów i biznesmenów. Dotychczas były one ważne najczęściej sześć miesięcy. Przedłużenie wizy - maksymalnie na pół roku - wymagałoby przedstawienia szczególnych powodów, takich jak konieczność leczenia albo niezałatwienie na czas interesów.

Wprowadzone zmiany i propozycje kolejnych są przedstawiane jako element reform, które powinny lepiej zabezpieczyć USA przed terrorystami, postulowanych po atakach z 11 września. Przeciwko są przedstawiciel branży turystycznej, obawiający się dalszego spadku obrotów.

Za każdym razem, kiedy utrudniamy ludziom przyjazd do naszego kraju, zachęcamy ich do wyjazdu gdzie indziej - przekonuje Elise Wander z Travel Industry Association of America.

d3qdc3e

Powodem zmian jest chęć zwiększenia kontroli nad tym, kto przyjeżdża do naszego kraju i wiedzy, co nasi goście zamierzają tutaj robić - podkreśla rzecznik INS Bill Strassberger.

INS proponuje także, aby cudzoziemcy, którzy chcą zamienić wizę turystyczną albo biznesową na studencką, musieli w tym celu wrócić do swojego kraju i tam złożyć odpowiedni wniosek. W zamian urząd obiecuje, że rozpatrzenie podań ma trwać do 30 dni.(mp)

d3qdc3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qdc3e
Więcej tematów