Trwa ładowanie...

USA podjęły decyzję w sprawie Iranu. Co dalej?

- Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley powiedziała w niedzielę w wywiadzie dla popularnego programu "Meet the Press" sieci NBC, że Stany Zjednoczone na razie nie zrywają międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem.

Share
USA podjęły decyzję w sprawie Iranu. Co dalej?
Źródło: PAP/EPA, Fot: Ron Sachs
d4kgcfe

Haley dodała, że Waszyngton na razie "pozostanie w tym układzie", ponieważ liczy na to, że może go poprawić. Wyjaśniła też, że powód, dla którego Stany Zjednoczone szczególnie bacznie przyglądają się teraz temu porozumieniu, to obawa, że program atomowy Teheranu stanie się z czasem problemem porównywalnym do nuklearnych zbrojeń Korei Północnej.

Prezydent USA Donald Trump przedstawił w piątek swoją strategię wobec Iranu i powiedział, że jest gotów zerwać porozumienie atomowe z Teheranem "w krótkim czasie". Trump oświadczył, że chce nałożenia kolejnych sankcji na Iran i podkreślił, że jeśli Kongres nie przyjmie nowych retorsji, to on "zakończy układ" z Iranem.

Przywódcy Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec natychmiast po piątkowym przemówieniu Trumpa przestrzegli Stany Zjednoczone przed podejmowaniem decyzji, które mogłyby zaszkodzić porozumieniu nuklearnemu, jak właśnie przywracanie sankcji wobec Iranu.

d4kgcfe

Podziel się opinią

Share
d4kgcfe
d4kgcfe
Więcej tematów