Trwa ładowanie...

USA: incydent na lotnisku z udziałem Harrisona Forda

Znany aktor znów w tarapatach. Tym razem samolot Harrisona Forda brał udział w niebezpiecznym incydencie na lotnisku w Orange County (Kalifornia).

USA: incydent na lotnisku z udziałem Harrisona FordaŹródło: Wikimedia, fot: Harrison Ford
d1zk81e

Samolot z Harrisonem FordemFordem na pokładzie zamiast na pasie startowym wylądował na drodze kołowania, tuż obok oczekującego na swój lot Boeinga 737. Federalna Administracja Lotnicza (FAA) przeprowadzi śledztwo w tej sprawie.

- Pilot samolotu wylądował na drodze kołowania znajdującej się obok pasa startowego. Przeleciał tuż nad znajdującym się tam Boeingiem 737 – poinformowała FAA. Na pokładzie Boeinga znajdowało się 110 pasażerów i 6 członków załogi.

Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (National Transportation Safety Board) zwróciła uwagę, że popularny aktor uczestniczył wcześniej w incydencie na lotnisku Johna Wayne'a (Kalifornia). NTSB nie informuje czy to Harrison Ford był pilotem samolotu.

W marcu 2015 roku pilotowany przez Forda Ryan Aeronautical ST3KR doznał uszkodzenia silnika. Aktor w wyniku awaryjnego lądowania doznał poważnych obrażeń. Ford w 2010 roku został odznaczony Honorowym Wyróżnieniem im. Braci Wright – jednym z najwyższych odznaczeń lotniczych przyznawanych przez FAA.

d1zk81e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zk81e
Więcej tematów