Trwa ładowanie...
d3ml8oi
d3ml8oi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA i Europa rozważają bojkot szczytu G8 w Soczi

USA i największe gospodarki Europy rozważają bojkot zaplanowanego na lato szczytu grupy G8 w Soczi, jeśli Rosjanie dokonają interwencji zbrojnej na Ukrainie - poinformował cytowany przez Reutera przedstawiciel amerykańskich władz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ml8oi

Urzędnik zastrzegł anonimowość. W rozmowie z agencją Reutera powiedział, że w tej chwili trwają konsultacje między Stanami Zjednoczonymi a ich partnerami w Europie, dotyczące potencjalnych konsekwencji dla Rosji na wypadek wejścia na Ukrainie.

Reuters powołując się na źródła w Waszyngtonie napisał, że odpowiedzią USA może być cofnięcie głębszych relacji gospodarczych i handlowych, o które zabiega Moskwa.

Również AFP powołując się na anonimowe źródła w amerykańskiej stolicy pisze, że prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama może zrezygnować w czerwcu z podróży do Soczi, a do bojkotu szczytu mogą dołączyć inni przywódcy. Obama już w ubiegłym roku odwołał udział w amerykańsko-rosyjskim szczycie po tym, jak rosyjski prezydent Władimir Putin udzielił azylu Edwardowi Snowdenowi, byłemu współpracownikowi amerykańskich służb wywiadowczych, który ujawnił szczegóły programów szpiegowskich USA.

Obama ostrzegł w piątek Rosję przed konsekwencjami ewentualnej interwencji na Ukrainie.

Do G8 należą USA, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy oraz - od 1997 roku - Rosja.

d3ml8oi

Podziel się opinią

Share

d3ml8oi

d3ml8oi
Więcej tematów