Trwa ładowanie...

USA: ćwiczenia wojskowe w Europie Wschodniej będą miały większą skalę

Szef sztabu sił lądowych USA generał Raymond Odierno powiedział w trakcie wizyty na Litwie, że przyszłe ćwiczenia wojskowe na terenie państw bałtyckich będą miały większą skalę. Jak dodał, jest zainteresowany tym, by udział w nich brało wiele państw.

Share
USA: ćwiczenia wojskowe w Europie Wschodniej będą miały większą skalę
Źródło: NATO
d46qiip

- W przyszłości ćwiczenia będą na większą skalę. Jestem zainteresowany tym, by stały się one wielostronne - mówił gen. Odierno. Wyjaśniał, że chodzi nie tylko o ćwiczenia, w których uczestniczyłyby USA, Litwa, Łotwa i Estonia, ale też o ćwiczenia z udziałem USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady, Danii i innych partnerów z NATO. - Mamy takie plany na przyszłość - dodał.

Gen. Odierno wypowiadał się w Gaiżiunai, ok. 25 km od Kowna, gdzie znajduje się baza wojskowa. Przyjechał tam na wspólne ćwiczenia amerykańsko-litewskie.

d46qiip

Pytany o aktywność wojskową Rosji szef sztabu sił lądowych USA powiedział, że wywołuje ona zaniepokojenie; wymienił tu działania Rosji na Ukrainie oraz niektóre działania lotnictwa rosyjskiego. - Jesteśmy odpowiedzialni za chronienie naszych partnerów z NATO i dlatego jesteśmy tutaj na Litwie - wskazał generał.

Odierno został we wtorek uhonorowany przez prezydent Litwy Dalię Grybauskaite Krzyżem Komandorskim Orderu Za Zasługi dla Litwy.

d46qiip

Podziel się opinią

Share
d46qiip
d46qiip
Więcej tematów