Trwa ładowanie...
d3m81gi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA: ćwiczenia wojskowe w Europie Wschodniej będą miały większą skalę

Szef sztabu sił lądowych USA generał Raymond Odierno powiedział w trakcie wizyty na Litwie, że przyszłe ćwiczenia wojskowe na terenie państw bałtyckich będą miały większą skalę. Jak dodał, jest zainteresowany tym, by udział w nich brało wiele państw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: ćwiczenia wojskowe w Europie Wschodniej będą miały większą skalę
(NATO)
d3m81gi

- W przyszłości ćwiczenia będą na większą skalę. Jestem zainteresowany tym, by stały się one wielostronne - mówił gen. Odierno. Wyjaśniał, że chodzi nie tylko o ćwiczenia, w których uczestniczyłyby USA, Litwa, Łotwa i Estonia, ale też o ćwiczenia z udziałem USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady, Danii i innych partnerów z NATO. - Mamy takie plany na przyszłość - dodał.

Gen. Odierno wypowiadał się w Gaiżiunai, ok. 25 km od Kowna, gdzie znajduje się baza wojskowa. Przyjechał tam na wspólne ćwiczenia amerykańsko-litewskie.

Pytany o aktywność wojskową Rosji szef sztabu sił lądowych USA powiedział, że wywołuje ona zaniepokojenie; wymienił tu działania Rosji na Ukrainie oraz niektóre działania lotnictwa rosyjskiego. - Jesteśmy odpowiedzialni za chronienie naszych partnerów z NATO i dlatego jesteśmy tutaj na Litwie - wskazał generał.

Odierno został we wtorek uhonorowany przez prezydent Litwy Dalię Grybauskaite Krzyżem Komandorskim Orderu Za Zasługi dla Litwy.

d3m81gi

Podziel się opinią

Share

d3m81gi

d3m81gi
Więcej tematów