Trwa ładowanie...
d3q2nr8

Urzędnik ARiMR z Podkarpacia zatrzymany przez CBA

Próba wyłudzenia niemal 2,5 mln zł z tytułu dopłat do gruntów. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby. Jedną z nich jest Wojciech R., urzędnik podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Cztery inne osoby usłyszały zarzuty w prokuraturze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urzędnik ARiMR z Podkarpacia zatrzymany przez CBA
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d3q2nr8

Jak wyglądał ten proceder? Śledczy twierdzą, że zatrzymani podrabiali dokumenty, które potwierdzały własność nie ich działek. W rzeczywistości grunty należały do wojska, a znajdowały się na nich poligony.

Oszuści mieli we wnioskach o dopłaty zapewniać, że prowadzą tam działalność rolniczą. Nieruchomości rejestrowano fikcyjnie na znajomych bądź członków rodziny - podaje RMF FM. Ponad 965 tys. zł zostało już przelane na wskazane przez wnioskodawców konta bankowe, reszta została zablokowana.

CBA przeszukało biura urzędników ARiMR oraz kilka mieszkań - w tym osób, na których nazwiska próbowano wyłudzić pieniądze. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Funkcjonariusze CBA sprawdzą też, czy na terenie innych oddziałów agencji w Polsce nie stosowano podobnego sposobu na nieuczciwe wzbogacenie się.

d3q2nr8

Podziel się opinią

Share

d3q2nr8

d3q2nr8
Więcej tematów