Trwa ładowanie...

Uprowadzenie Amelki. Cezary R. pomagał porwać inne dziecko

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Cezary R. w ubiegłym roku usłyszał zarzut współuczestnictwa w pozbawieniu wolności małoletniej Lary K. Do zdarzenia doszło w Szczecinie. Według naszych informacji mężczyzna miał pomóc wynająć samochód ojcu dziewczynki.

Share
Uprowadzenie Amelki. Cezary R. pomagał porwać inne dziecko
Źródło: FORUM
d1vumgt

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód nadzoruje postępowanie dotyczące zdarzenia, do którego doszło 23 maja ubiegłego roku w Szczecinie. - Doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na pozbawieniu wolności małoletniej dziewczynki - mówi Wirtualnej Polsce prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Dziewczynka miała zostać siłą wciągnięta do samochodu marki Ford Focus.

d1vumgt

W związku ze zdarzeniem zatrzymano dwóch mężczyzn - Cezarego R. i Wiktora B. - Trzeci mężczyzna, jak zostało ustalone, wraz z pokrzywdzoną zdołał zbiec na teren Niemiec - dodaje prokurator. Osobą, która zbiegła, był Thomas K., ojciec Lary K.

Cezary R., Wiktor B. i Thomas K. usłyszeli w tej sprawie zarzuty. - Są podejrzani o to, że działając wspólnie i w porozumieniu pozbawili wolności małoletnią pokrzywdzoną. To przestępstwo z art. 189 Kodeksu Karnego - dodaje prokurator. Za ten czyn grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dozór policji i zakaz opuszczania kraju

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Wiktora B. i Thomasa K. - Prokurator uznał, iż wobec Cezarego R. wystarczające będzie zastosowanie środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym. Zastosowano dozór policji, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczonym komisariacie dwa razy w tygodniu. Ponadto mężczyzna miał zakaz kontaktowania się ze wskazanymi przez prokuratora osobami, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakaz opuszczania kraju - informuje Wirtualną Polskę prok. Biranowska-Sochalska.

Cezary R. złożył zażalenie na to postanowienie. - Sąd stwierdził, że środki zapobiegawcze zastosowane wobec niego przez prokuratora są zbyt daleko idące i uznał, że wystarczającym będzie zastosowanie dozoru policji z obowiązkiem stawiennictwa w wyznaczonym komisariacie raz w miesiącu. Ponadto uchylił zastosowany wobec podejrzanego zakaz opuszczania kraju - dodaje prokurator.

d1vumgt

Według naszych nieoficjalnych informacji, Cezary R. miał pomóc Thomasowi K. wynająć samochód, którym później ojciec przewiózł córkę do Niemiec.

Niemiecki sąd odmawia ekstradycji

Za Thomasem K. wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Niemiecki sąd odmówił ekstradycji mężczyzny. - Postanowieniem z 27 listopada ubiegłego roku niemiecki sąd uznał ekstradycję za niedopuszczalną, gdyż według ustaleń niemieckich organów, mężczyzna ma wyłączne prawo do opieki nad pokrzywdzoną. A to z kolei stałoby w sprzeczności z obowiązującym w Niemczech porządkiem prawnym - informuje rzecznik prokuratury.

Postępowanie Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w sprawie pozbawienia wolności Lary K. jest w toku. - Prokurator w dalszym ciągu gromadzi materiał dowodowy w sprawie - podsumowuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska.

Zobacz też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vumgt

Podziel się opinią

Share
d1vumgt
d1vumgt
Więcej tematów