ycipk-x4grs3

"Upadek cywilizacji". Legenda telewizji ostrzega

Sir David Attenborough, legenda nie tylko BBC, przemawiał na inaugurację szczytu klimatycznego w Katowicach. 92-latek ostrzegł przed zagładą cywilizacji i przyrody, którą przyniosą zmiany klimatu. - Zmiany widać na horyzoncie. Musimy działać - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
David Attenborough wystosował dramatyczny apel do światowych przywódców
David Attenborough wystosował dramatyczny apel do światowych przywódców (East News, Fot: Łukasz Kalinowski)
ycipk-x4grs3

92-letni biolog i dziennikarz, znany przede wszystkim z filmów przyrodniczych produkcji BBC, wezwał światowych przywódców do zdecydowanych działań na rzecz ochrony klimatu. - Jeśli rządy nie zgodzą się na drastyczne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, klimat zmieni świat, jaki znamy - powiedział David Attenborough.

Legendarny Brytyjczyk ostrzegł, że "największe zmiany od tysięcy lat", widać już na horyzoncie. - Jeśli nic nie zrobimy, czeka nas upadek naszej cywilizacji i zagłada świata natury - alarmował. - Czas ucieka. Ludzie oczekują od was, decydentów, natychmiastowych działań - dodał.

ycipk-x4grs3

Głos ludowy

Sir David Attenborough przemawiał w ramach tzw. mandatu ludowego - inicjatywy ONZ polegającej na oddaniu głosu zwykłym ludziom podczas międzynarodowych debat. - Ludzie przemówili - dodał, wzmacniając swój przekaz.

92-letni Brytyjczyk za popularyzowanie nauki otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki. Został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego oraz przyjęty do Royal Society. Ukończył zoologię, w BBC pracuje od 1952 roku. Dla stacji nakręcił setki programów przyrodniczych.

ycipk-x4grs3

Światowi liderzy ignorują szczyt

Apele Attenborough mogą jednak okazać się wołaniem na puszczy. Liderzy Chin, Indii i Stanów Zjednoczonych nie przyjechali do Katowic, by usłyszeć, co stanie się ze światem, jeśli nie podejmą zdecydowanych działań. Również przywódcy czołowych państw UE zignorowali COP24.

Zobacz także: Dramatyczne konsekwencje zmiany klimatu

ycipk-x4grs3

- Nie ma tutaj najsilniejszych graczy - powiedział inny telewizyjny gwiazdor, Arnold Schwarzenegger. Znany z roli Terminatora aktor i były gubernator Kalifornii przyjechał do Katowic wraz z austriacką delegacją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-x4grs3

ycipk-x4grs3
ycipk-x4grs3