ycipk-1u8p32

Katowice. Arnold Schwarzenegger gwiazdą szczytu klimatycznego

- Nie ma tutaj najsilniejszych graczy - powiedział. Pojawił się za to on. Pod nieobecność prezydentów i premierów najważniejszych krajów świata, największą uwagę mediów przykuł aktor i polityk Arnold Schwarzenegger.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arnold Schwarzenegger na szczycie klimatycznym w Katowicach
Arnold Schwarzenegger na szczycie klimatycznym w Katowicach (East News, Fot: AP)
ycipk-1u8p32

Gwiazdor znanych głównie z filmów akcji, takich jak "Terminator", "Predator" czy "Conan Barbarzyńca", wziął udział w panelu "Climate Action Hub". To jedno z wydarzeń składających się na szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach, w którym uczestniczył też wiceminister środowiska, Michał Kurtyka.

Schwarzenegger namawiał do powstrzymania zmian klimatycznych. Jego zdaniem odpowiedzialność decyzje, które mają temu posłużyć, leży na barkach nie tylko światowych liderów. - Ameryka to nie jeden lider, ale wielu lokalnych liderów, którzy ciężko pracują, by poprawiać jakość powietrza i dobrze wiedzą (...) że trzeba działać już teraz - mówił.

ycipk-1u8p32

Zobacz także: #dziejesiewkulturze: Schwarzenegger wraca w nowym "Terminatorze"

Były gubernator Kalifornii przyznał, że amerykańskie władze wydają się odwracać od porozumienia paryskiego, które nakłada na sygnatariuszy mi.n. zobowiązania do redukcji emisji CO2. Mimo że Schwarzenegger, podobnie jak obecnie rządzący USA Donald Trump, jest republikaninem, niejednokrotnie krytykował obecnego prezydenta. W tym za jego politykę odnośnie do zmian klimatu. Dlatego też były gwiazdor kina akcji był gościem austriackiej delegacji w Katowicach.

Nie inaczej było w Katowicach. Schwarzenegger nazwał Donalda Trumpa "meshugge", czyli "świrem" za wycofanie się z porozumienia paryskiego, co zauważyły amerykańskie media.

ycipk-1u8p32

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1u8p32

ycipk-1u8p32