Trwa ładowanie...
d2zahc8

UNRWA: Izrael blokuje organizacje humanitarne

UNRWA - organizacja pomocowa ONZ ds. uchodźców palestyńskich apeluje do władz izraelskich, o zezwolenie na udzielenie pomocy wszystkim potrzebującym Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu Jordanu.

d2zahc8
d2zahc8

Najgorsza sytuacja panuje w obozie dla uchodźców w Dżeninie. Brakuje wody, jedzenia i leków. Paul McCann z UNRWA powiedział, że rozkładające się ciała zabitych Palestyńczyków z każdym dniem stanowią coraz większe zagrożenie dla tych, którzy przeżyli. Istnieje tam poważne zagrożenie wybuchu epidemii cholery, tyfusu i innych chorób zakaźnych.

Międzynarodowe organizacje humanitarne codziennie od tygodnia próbują dostać się do obozu uchodźców w Dżeninie. We wtorek wieczorem wojska izraelskie wpuściły dwie ciężarówki z czystą wodą i żywnością.

Paul McCann powiedział, że dostarczonej wody wystarczy tylko dla około 200 osób. Dodał, że żołnierze nie pozwalają dotrzeć do wszystkich potrzebujących Palestyńczyków, wyznaczając miejsce rozładunku konwoju i ograniczając jego czas przebywania na terenie obozu. (miz)

d2zahc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zahc8
Więcej tematów